Remis, który nie cieszy

• autor: seba.t., 2011-05-07 16:10

W sobotniej konfrontacji Chemika z Włocłavia oba zespoły chciały zdobyć trzy punkty. Po 20 minutach zapowiadały się wielkie emocje. Jednak później było już tylko gorzej.

Włocłavia i Chemik są w coraz gorszej sytuacji w tabeli. Chemik w tabeli rundy wiosennej jest lepszy tylko od Mieszka. Włocłavia jest za to przedostatnia w tabeli obejmującej cały sezon. Początek meczu był obiecujący zwłaszcza dla gospodarzy. Już w 6 minucie padła bramka. Daniel Katerla poprowadził piłkę lewą stroną boiska. Z linii końcowej dośrodkował i okazję do strzału miał Rafał Biernacki. Za pierwszym razem dobrze spisał się Kamil Woźniak, ale wobec dobitki był już bez szans. Chemicy nie cieszyli się długo z prowadzenia. W 15 minucie nie upilnowali Radosław Budnickiego, który strzelił z 16 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Andrzeja Retlewskiego. Po tym trafieniu tempo meczu zdecydowanie osłabło. Okazję miał jeszcze Katerla, ale jego strzał wybronił goalkeeper. W drugiej połowie najlepszą okazję miała Włocłavia. Po uderzeniu głową mogła paść bramka, lecz dobrze interweniował bramkarz Chemika.
Mecz zakończył się remisem 1:1. Podział punktów nie cieszy nikogo.

Warto też odnotować, że w bydgoskiej drużynie zadebiutował reprezentant Polski U-15, Tomasz Prejs.

Chemik ProNatura 1:1 Włocłavia
1:0 Rafał Biernacki 4'
1:1 Radosław Budnicki 15'

Chemik: Andrzej Retlewski – Bednarek (80' Wrzos), Rudziński, Paczkowski, Konecki – Szeremet (67’ Szmańkowski), Jaworski, Witucki, A. Kacprzak – Katerla ( 82' Prejs), Biernacki  (67’ Jarzembowski)