Czas podsumowań- cz.2

• autor: seba.t., 2010-12-10 12:38

Dziś podsumowaliśmy występy naszych pomocników i napastników.

15 meczów
17 goli strzelonych- 13 miejsce w lidze
6 goli strzelonych u siebie- 15 miejsce w lidze
11 goli strzelonych na wyjeździe- 4 miejsce w lidze

Pomocnicy strzelili 10 goli, asystowali przy 6 trafieniach i otrzymali 8 żółtych kartek
Napastnicy strzelili 7 goli, asystowali przy 6 trafieniach i otrzymali 5 żółtych kartek

Dawid Wrzos-
Kapitan i pewny punkt zespołu. Nie strzelił żadnej bramki, ale runda całkiem udana. Może grać zarówno na boku pomocy, jaki i obrony.
Bilans- 13 meczów, 1 asysta, 924 minuty

Jarosław Jaworski- Wrócił do zespołu i tak jak jesienią 2009 roku był jego czołowym graczem. Uznany piłkarzem sierpnia.
Bilans- 14 meczów, 4 żółte kartki, 1060 minut

Szymon Spychała- Rok temu łączony był z Cuiavią, Ostatecznie został w klubie i wydaje się, że wyszło mu to na dobre. Strzelił jubileuszowego 1300-ego gola w historii klubu. Gra już 4 sezon w naszej drużynie i od zawsze jest jednym z podstawowych graczy. W barwach Chemika rozegrał już 80 meczów.
Bilans- 13 meczów, 2 bramki, 1 asysta, 733 minuty

Adam Kacprzak- Drugi sezon w seniorskiej piłce. Pierwszy naprawdę dobry. Został wybrany odkryciem sezonu. Wydawało się, że w tym będzie mu dużo ciężej, ale Adaś pokazał, że ma bardzo duże umiejętności. Zagrał we wszystkich meczach i strzelił 2 gole. Wydaje się, że już na dobre zadomowił się w pierwszej „11”
Bilans- 15 meczów, 2 gole, 1127 minut

Maciej Jarzembowski- Zazwyczaj wchodzi na boisko z ławki. Strzelił gola z Calisią. Szkoda, że zagrał tylko 214 minut.  Może gdyby dostawał więcej szans, grałby lepiej. Ale i tak było całkiem nieźle.
Bilans- 9 meczów, 1 gol, 214 minut

Daniel Katerla- Tak jak w przypadku A.Kacprzaka. Debiutował  w poprzednim sezonie. Dziś jest już podstawowym graczem.  Szkoda, że strzelił tylko 1 bramkę, bo na pewno stać go na więcej. Zaliczył za to 3 bardzo ważne asysty. Dwie w meczu z Wdą i ostatnią w spotkaniu w Koronowie. Podania te dały po 3 punkty w tych spotkaniach.
Bilans-14 meczów, 1 gol, 3 asysty, 1 żółta kartka, 870 minut

Mateusz Miedziński- Zagrał tylko raz. 40 minut w meczu w Gnieźnie. W poprzednim sezonie dostał w sumie 3 szanse, więc można powiedzieć, że stoi w miejscu. Wiosną również nie będzie mu łatwo. Trener Korecki zapowiedział, że testować będzie jeszcze 2 nowych pomocników. Mateuszowi pozostaje gra w juniorach. W  młodzieżowych rozgrywkach pokazuje, że  ma potencjał .
Bilans-1 mecz, 40 minut

Jakub Witucki- Zadanie miał niełatwe. Wszedł na miejsce Damiana Rysiewskiego. Nie przestraszył się i pokazał, że ma spore umiejętności. Dobra runda w jego wykonaniu: 4 gole, pewny egzekutor rzutów karnych. Na początku sezonu zbierał żółte kartki ( 3 w pierwszych 4 meczach), ale potem opamiętał się i już nie dostał ani jednego kartonika. O tym, że ta runda była udana świadczą testy w II- ligowej Nielbie Wągrowiec,
Bilans- 14 meczów, 4 gole, 3 żółte kartki, 1079 minut

Michał Szeremet- Doświadczony gracz. Przyszedł latem. Na początku sezonu grał tylko w końcówkach, a do tego nie zawsze mógł jeździć na wyjazdy. W ostatnich meczach pokazał jak wiele daje drużynie. Może nie strzelił żadnej bramki, ale zaliczył ważną asystę, a i styl jego gry mógł się podobać.
Bilans- 10 meczów, 1 asysta, 526 minut

NAPASTNICY

Michał Kacprzak- Wrócił z wypożyczenia do Przechowa. Rok temu nie mógł zdobyć miejsca w składzie. Tej jesieni pokazał, że warto na niego stawiać. Zagrał w 10 meczach, strzelił  1 bramkę, Pokazał się jako gracz, dla którego nie ma straconych piłek. Gdyby jeszcze strzelił kilka bramek więcej można by było powiedzieć, że ta runda była dla niego wyśmienita.
Bilans-10 meczów, 1 gol, 1 asysta, 1 żółta kartka, 615 minut

Dawid Retlewski- Latem był na testach w Elanie. Po kapitalnej końcówce poprzedniego sezonu wydawało się, że w tym będzie czołowym zawodnikiem i strzelcem. Tym czasem „Retel” zagrał 14 meczów, ale strzelił zaledwie jedną bramkę. Co prawda ważną, ale na pewno liczył na więcej. Gdyby wykorzystał kilka sytuacji ( a  miał ich sporo)  mógłby pochwalić się znacznie większym dorobkiem strzeleckim. Jeśli  się odblokuje i strzeli kilka bramek, potem może być już nie do zatrzymania.
Bilans- 14 meczów, 1 gol, 2 asysty, 3 żółte kartki, 636 minut

Maciej Kot- Plebiscyty na piłkarza miesiąca, zainteresowanie innych klubów i statystyki pokazują jedno- Maciej ma za sobą kapitalną rundę. Gdyby nie jego 5 goli, Chemik byłby o wiele niżej w ligowej tabeli. A jakby poprawił wykończenie to miałby jeszcze więcej trafień.  Kiedy skończyła się runda i przyszedł czas na testy po Macieja zgłosiły się czołowe kluby regionu- Elana i Zawisza. Działacze klubu z Gdańskiej po sprawdzeniu „Kotka”  zadeklarowali zainteresowanie naszym napastnikiem.  Może i była to ostatnia runda Macieja Kota w Chemiku, ale była to runda niesamowita!
Bilans- 14 meczów, 5 goli, 2 asysty, 1 żółta kartka, 885 minut

Jędrzej Florek- Po ciężkiej kontuzji wrócił do macierzystego klubu. Pod koniec sezonu dostawał już trochę mniej szans. Co prawda nie strzelił żadnej bramki, ale zaliczył świetną asystę w meczu z Solcem. Pod koniec rundy Jędrzej był już niemal tak szybki jak przed kilkoma laty. Jeśli będą go omijać kontuzje może być czołowym zawodnikiem i strzelcem zespołu.
Bilans- 8 meczów, 1 asysta, 113 minut

Dawid Zdrojewski- Zagrał pół godziny w meczu z Dopiewem. Przeprowadził kilka ładnych akcji, raz miał nawet dobrą sytuację bramkową. Więcej szans nie dostał, ale jeśli trener będzie miał kłopoty z napastnikami to może śmiało postawić na Dawida.
Bilans- 1 mecz, 30 minut, 1 żółta kartka

Już niedługo część 3!

autor: ~qwert 2010-12-11 12:02:15

avatar Seba niezłe podsumowanie!

Chemik- Victoria 3:2