Rudziński: Będzie jeszcze lepiej!

• autor: seba.t., 2010-08-30 09:43

Oto rozmowa z obrońcą Chemika, Bartoszem Rudzińskim. "Dyra" opowiada o swojej dotychczasowej karierze, początku sezonu w wykonaniu klubu i o historii swojego przezwiska.

Bartek, kontuzja Radka Grodzkiego pozwoliła Ci wejść do składu. Spodziewałeś się tak dobrej dyspozycji od początku rozgrywek?

Okres przygotowawczy przepracowałem na 100%, opuściłem przedostatni tydzień treningów przed ligą z powodu wyjazdu, ale byłem dobrej myśli.

Twoja kariera nabrała tempa już wiosną. Jesienią zagrałeś tylko 1 mecz, a wiosną już 9.

Przed poprzednim sezonem wracałem po kontuzji, brakowało mi chyba wszystkiego. Do tego w 2 kolejce Ligi Juniorów złamałem rękę. Po zimie widać było postęp, ale to też przykład tego, że każdy w tej drużynie ma szansę wskoczyć do składu.

Wciąż czekasz na pierwszą bramkę w lidze. Przed meczem w Gnieźnie mówiłeś mi, że trafisz, tak samo przed spotkaniem z Unią Solec Kujawski. Długo będziemy jeszcze czekać aż Bartek Rudziński wpisze się na listę strzelców?

Tak to juz jest, postaram się żeby było to jak najszybciej. Okazje do tego były, ale zawsze czegoś brakowało.

Zespół też spisuje się całkiem nieźle. Jesteście zadowoleni z początku rozgrywek?

Skoro potrafimy wygrywać takie mecze jak z Solcem i czasami przeważać z Calisią to jest to dobry znak. A będzie jeszcze lepiej!

Mówisz, że przeważaliście w Kaliszu. Czego, więc  zabrakło, aby wywieść stamtąd choćby 1 punkt?

Brakowało troszeczkę szczęścia, gdyby piłka po wolnym „Rycha” wpadła do bramki przywieźlibyśmy nie 1 punkt tylko 3. Mamy jeszcze mecz z Calisią  u siebie, więc szansa na rewanż.

„Rychu” to Szymon Spychała. Za to  na Ciebie  koledzy wołają „dyra”. Skąd wzięło się to przezwisko?

Dawno temu mój pierwszy trener, Jan Góral, żartował sobie, że jestem jak „Dyrekcja” w zespole. Głównie dlatego, ze razem z kilkoma kolegami byliśmy od początku „naborówki” rocznika 1991, a ja potem byłem kapitanem. No i ksywka została do dzisiaj.

Możesz coś obiecać kibicom przed następnymi meczami?

Możemy obiecać jako drużyna, że damy z siebie wszystko.

Dziękuję za rozmowę.

Dzięki.

Mecz z Unią Janikowo był dla Bartka jednym z najlepszych w Chemiku.

Chemik- Notecianka 1:0