Aktualności

Cuiavia na kolanach. Popis ,,Retla''

• autor: seba.t., 2009-10-31 13:21
Oto szczegóły.
Piłkarze Cuiavii do meczu przystąpili w bojowych nastrojach. Pod wodzą nowego szkoleniowca Inowrocławianie wygrali dwa ostatnie mecze ze Startem Radziejów i Dębem Barcin.  Jednak, w tym meczu nie miało być tak łatwo. Mecz zaczął się pod dyktando przyjezdnych. Nie stworzyli oni jednak klarownych sytuacji. Andrzej Retlewski nie musiał interweniować. Za to Chemik z czasem się rozkręcał. Bardzo odważnie w ataku grał Daniel Katerla. Wielokrotnie na skrzydle dryblingami popisywał się Dawid Wrzos.  W 30 minucie po dośrodkowaniu Dawid Paczkowski skierował piłkę do siatki. Ciekawe, że wychowanek naszego klubu jest środkowym obrońcą, a nie jest to jego pierwsza bramka w tym sezonie. Piłkarze Cuiavii jeszcze nie doszli do siebie, a tu Daniel Katerla popisał się pięknym dryblingiem, a po chwili skierował piłkę ładnym strzałem  z lewej nogi  pod poprzeczkę. Warto odnotować, ze jest prawonożny. 2:0.Po chwili na czystą pozycję wychodził Maciek Kot, ale sędzia po dłuższej chwili zasygnalizował spalonego.  W pierwszej połowie okazję miała Cuiavia, ale po strzale zawodnika tej drużyny piłka uderzyła w poprzeczkę.
Druga połowa zaczęła się od ataków przyjezdnych. Sędzia mógł podyktować rzut karny dla gości po jednym ze starć , ale tego nie zrobił. W 60 minucie kapitalną interwencją popisał się Andrzej Retlewski. Po chwili bardzo dobrą okazje miał Chemik. Jarek Jaworski dostał piłkę w środku pola i podał ją na skrzydło jednak Maciej Jarzembowski został powstrzymany. Po chwili kolejnym rajdem popisał się Dawid Wrzos. Kapitan drużyny dośrodkował przed pole bramkowe, a Dawid Retlewski uderzył nad interweniującym bramkarzem. 3:0. I znowu Cuiavia będąca w szoku nie ustawiła szyków obronnych, Jaworski, królujący tego dnia w środku pola , wysunął piłkę ,, Retelowi" a on ładnym lobem nad wychodzącym golkiperem gości z 25 metrów, strzelił gola. Mogło być 5 do 0, ale po rajdzie strzelca dwóch goli debiutujący  Michał Setlak przepuścił piłkę do Damiana Rysiewskiego, a ten nie spodziewając się jej uderzył nad poprzeczką. Cuiavia mogła strzelić honorową bramkę ale podanie nie doszło do adresata  i przeciął drogę piłki Andrzej Retlewski.
Chemik potwierdził tym meczem, że stać go na awans. W przyszłym tygodniu nasi piłkarze zmierzą się z LTP Lubanie. Rundę zakończy mecz na boisku na Glinkach z Czarnymi. Jedyne co może martwić to brak większego zainteresowania meczami naszej drużyny. Na trybunach znowu pojawiło się około 100 osób.

Andrzej Retlewski- Adam Kacprzak( Rudziński) , Grodzki, Paczkowski, Przybysz- Jarzembowski( 72 Setlak) , Jaworski, Rysiewski, Wrzos ( 80 Konecki)-  Kot, Katerla ( 60 Retlewski D.)