statystyki szczegółowe

Aktualności

Unia pokonana!

• autor: mati.k, 2009-08-29 21:46
Trzecie zwycięstwo odnieśli zawodnicy bydgoskiego chemika. Po tym jak z "wygranego" meczu w Osięcinach, wywieźli tylko remis wzięli się w garść i na boisku z Unią ekipa z Glinek całkowicie zdominowała Unię Gniewkowo, a wynik 2:0 po bramkach Krzysztofa Szkaradka i Adama Kacprzaka śmiało można uznać za najmniejszy wymiar kary. Cieszy także styl, w jakim bydgoszczanie rozprawili się z rywalem. „Sytuacji było sporo, mieliśmy naprawdę ogromną przewagę. Myślę, że w kolejnych spotkaniach nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej.”– uważa Włodzimierz Korecki, szkoleniowiec „chemików”.Nie dali najmniejszych szans rywalowi.
Popularny "Korek" nie mógł skorzystać z Karola Bilskiego , który strzelił z Unifreeze hattricka.
Występ doświadczonego napastnika uniemożliwiły obowiązku zawodowe. „Karol przez tydzień przebywał na szkoleniu, w związku czym nie trenował razem z zespołem.”– uzupełnia Korecki. W miejsce popularnego „Billego” trener desygnował do boju młodego Michała Kacprzaka. Warto dodać, że za obsługiwanie go celnymi podaniami odpowiedzialny był m.in. jego brat – Adam. Jak się później okazało -  jeden z najlepszych zawodników tego spotkania.

Gospodarze już w pierwszych minutach przejęli zdecydowaną inicjatywę i niemal nie opuszczali połowy zaskoczonej takim obrotem sprawy Unii. Pierwszy raz niebezpieczniej pod bramką przyjezdnych zrobiło się w 17 minucie spotkania. Z prawego skrzydła dośrodkowywał pewny punkt bydgoskiej defensywy – Łukasz Walda. Futbolówka wylądowała na głowie Krzysztofa Szkaradka, a ten groźnym strzałem zmusił do interwencji Zbigniewa Baranowskiego. W 36 minucie ponownie błysnął wszędobylski Szkaradek, który schodząc z prawego skrzydła wpadł w pole karne i ponownie uderzył na bramkę Baranowskiego. Niestety czynił to zbyt lekko, nie zmuszając golkipera Unii do większego wysiłku.

Trzy minuty później bramkarz drużyny z Gniewkowa sprawił gospodarzom prezent, z którego nie mogli nie skorzystać. Najpierw wybił piłkę tak niefortunnie, iż ta znalazła się wprost pod nogami Szkaradka, następnie zaś zapomniał cofnąć się we właściwe miejsce, co z zimną krwią wykorzystał napastnik drużyny z Glinek. Precyzyjnie uderzona zza linii pola karnego piłka przeleciała nad głową niepocieszonego Baranowskiego i wylądowała w siatce.

"Czarny" z Gniewkowem zdobył tylko jedną bramkę , a mógł mieć na swoim koncie znacznie więcej.

W drugiej części spotkania zawodnicy z glinek wciąż stwarzali duże zagrożenie pod bramką Gniewkowa.
Unia nie potrafiła znaleźć recepty na bramkarza Chemika "seniora".Jeżeli już próbowali to, albo piłka znacznie mijała bramkę, albo skutecznymi interwencjami popisywał się Niwiński. Wielu okazji to prezentacji pełni swoich umiejętności jednak nie miał.

takim komforcie mógł tylko pomarzyć jego vis a vis, który cały czas musiał mieć się na baczności. Szczególnie groźne były akcje oskrzydlające przeprowadzane na zmianę przez Adama Kacprzaka i Dawida Wrzosa. Od czasu do czasu wyręczali ich także ofensywnie usposobieni obrońcy – Walda i Przybysz. W 59 minucie niewiele brakowało, by ponownie w roli głównej wystąpił aktywny Krzysztof Szkaradek. Swój znak firmowy, jakim są dalekie i dokładne przerzuty, zaprezentował w tej akcji Damian Rysiewski. Popularny „Rysiu” podaniem „na nos” uruchomił Kacprzaka, ten zaś polu karnym wypatrzył nieobstawionego Szkaradka, który uderzył świetnie z pierwszej piłki, zmuszając Baranowskiego do instynktownej obrony.

Na trzy minuty przed końcem pojedynku bramkarz Unii nie miał już najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Zaczęło się od wprowadzonego w drugiej połowie Remigiusza Zielińskiego. 20-letni napastnik sprytnie „wypuścił w uliczkę” dobrze ustawionego Adama Kacprzaka. Ten zaś znalazłszy się niemal oko w oko z bramkarzem zachował zimną krew i pewnym uderzeniem w środek bramki ustalił wynik meczu. „Chłopacy coraz lepiej rozumieją się na boisku, coraz lepiej ze sobą współpracują, a to dobrze wróży na przyszłość. Dzisiaj było jeszcze widać zmęczenie po środowym spotkaniu w ramach Pucharu Polski. Część chłopaków gra jeszcze w drużynie juniorów u trenera Retlewskiego, dlatego zmęczenie było momentami widoczne. Nie mniej jednak jesteśmy zadowoleni z tego bardzo ważnego zwycięstwa i oby tak dalej.” – puentuje Włodzimierz Korecki.

W następną sobotę Chemik zagra z Filsakiem Złotoria. Spotkanie zacznie się o godzinie 16:00 w Złotorii.

Chemik Bydgoszcz – Unia Gniewkowo 2:0 (1:0)
Krzysztof Szkaradek 39’, Adam Kacprzak 87’

Chemik: Niwiński – Walda, Frasz, Grodzki, Przybysz (75’ Spychała) – A. Kacprzak, Bednarek (55’ Jaworski), Rysiewski, Wrzos – Szkaradek (65’ D. Retlewski) , M. Kacprzak (60’ Zieliński)

Żółte kartki (Chemik): Grodzki, Bednarek

Sędziował: Wojciech Prokopowicz (Włocławek)