Pomorzanin rozbity

• autor: seba.t., 2014-08-31 21:49

W sobotnim meczu klasy okręgowej piłkarze Chemika pokonali Pomorzanina Serock 5:1. Aż cztery bramki zdobył Adam Kardasz.

Sobotni mecz ułożył się bardzo dobrze dla bydgoszczan, którzy zaatakowali i szybko zostali za to wynagrodzeni. W 8. minucie, po podaniu Pawła Olszewskiego, Przemysław Lengling znalazł się sam na sam z bramkarzem Pomorzanina, Filipem Skorym i wyprowadził chemików na prowadzeniu. 13 minut później było już 2:0. Tym razem dogranie Macieja Jarzembowskiego wykorzystał Adam Kardasz. Pod koniec pierwszej części meczu trener Piotr Gruszka zmuszony był przeprowadzić zmianę, a kontuzjowanego Patryka Zaworskiego zastąpił debiutujący w meczu ligowym Mikołaj Rakowski.

Drugą połowę chemicy również rozpoczęli bardzo dobrze, zdobywając w krótkim odstępie czasu dwie bramki. Obie byłym dziełem Kardasza. W kolejnych minutach nadal atakowali, lecz nie wykorzystywali swoich okazji. Nie udało się m.in. Jakubowi Markowskiemu i Bartoszowi Rudzińskiemu. Czwartą swoją bramkę zdobył za to Kardasz, który wykorzystując sytuację sam na sam wpisał się na listę strzelców już po raz siódmy w tym sezonie. W końcówce honorowego gola strzelili piłkarze Pomorzanina, a mecz zakończył się zwycięstwem chemików 5:1.

Po czterech kolejkach Chemik, z siedmioma punktami na koncie, jest piąty w tabeli. Za tydzień podejmie Drwęcę Golub-Dobrzyń.

Pomorzanin Serock – CHEMIK 1:5
Adam Kardasz (cztery), Przemysław Lengling

Chemik: Tatera – Jarzembowski, Raszka (62' Szurgot), Rudziński, Frasz – Kawałek (61' Tokarski), Rysiewski, Zaworski (43' Rakowski), Olszewski, Lengling (58' Markowski) – Kardasz.

Chemik- Spójnia 4:1