Zabrakło jednego punktu

• autor: seba.t., 2014-06-22 17:53

Piłkarze Chemika pewnie pokonali Unię Wąbrzeźno 4:0, ale, wobec remisu Rol.Ko Konojady, nie wywalczyli awansu do IV ligi.

Mecz z Unią od początku układał się po myśli bydgoszczan. Już w piątej minucie Adam Kardasz wyprowadził chemików na prowadzenie. Do przerwy obie drużyny nie prezentowały się jednak najlepiej. Po zmianie stron zespół Arkadiusza Glazy grał dużo lepiej. Na drugą bramkę trzeba było czekać do 55. minuty. Wcześniej bramkarz Unii kapitalnie radził sobie ze strzałami Kardasza i Roberta Kawałka. 10 minut po przerwie był jednak bez szans. Jakub Piotrowski fantastycznie uderzył z dystansu i trafił w samo okienko bramki.

Ostatnie 30 minut należało do Roberta Kawałka, który dołożył dwie bramki i ustalił wynik meczu na 4:0. Mógł skompletować hat-tricka, ale po jednym ze strzałów skrzydłowego bardzo dobrze interweniował golkiper miejscowych. Bramkę, chwilę po wejściu na boisko w 61. minucie, mógł zdobyć debiutujący Sebastian Pacek. Napastnik, który pokazał się w niedzielnym meczu z dobrej strony, chybił minimalnie.

Po zakończeniu meczu chemicy nasłuchiwali wyniku z Jabłonowa. Tam Rol.Ko zremisowało z Naprzodem Jabłonowo 0:0, dzięki czemu zespół z Konojadów awansował do IV ligi. Warto jednak nadmienić, że w niedzielnym meczu nie obyło się bez kontrowersji. Sędzia Tomasz Perliński nie uznał bramki zdobytej przez Naprzód, a w doliczonym czasie gry nie podyktował rzutu karnego.

Bydgoszczanom zabrakło punktu, aby zrównać się z Rol.Ko. Był to punkt stracony jesienią, podczas serii 8 spotkań bez zwycięstwa. Wiosenna pogoń okazała się nieskuteczna, jednak jeśli w następnym sezonie chemicy zaprezentują się tak jak w tegorocznych meczach, o losy zespołu można być spokojnym.

30. kolejka klasy okręgowej
Unia Wąbrzeźno - CHEMIK 0:4

bramki: Adam Kardasz 5', Jakub Piotrowski 55', Robert Kawałek 72', 75'

Chemik: Tatera - Jarzembowski, Rudziński, Raszka, Grodzki - Tokarski (77' Trzeciak), Piotrowski (73' Zaworski), Szurgot, Tuszyński (62' Pacek), Kawałek - Kardasz.

żółta kartka: Kawałek.

autor: bogaci 2014-06-24 17:29:05

Profil bogaci w Futbolowo Lubisz obstawiać? Zarejestruj się i ODBIERZ DARMOWY BONUS 800 PLN NA MISTRZOSTWA ŚWIATA na zakłady i ciesz się z wygranych już teraz!!! bet50pln.blogspot.com

Chemik- Unia Swarzędz 1:4