Pogrom w deszczu

• autor: seba.t., 2014-05-10 20:26

W sobotnim meczu 24. kolejki klasy okręgowej piłkarze Chemika Bydgoszcz pewnie pokonali Pomorzanina Serock.

W porównaniu do poprzednich spotkań w składzie Chemika zaszła jedna zmiana – Przemysława Lenglinga zastąpił Patryk Wojciechowski. W pierwszych minutach niewiele było ciekawych sytuacji. Jedynym godnym odnotowania zdarzeniem była kontuzja Adriana Raszki. Defensor nabawił się urazu podczas rozgrzewki i musiał opuścić boisko już w 17. minucie gry. Pierwszą okazję do zdobycia bramki chemicy mieli w 25. minucie. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska piłka trafiła do Bartosza Rudzińskiego, ale jego strzał obronił bramkarz. Skuteczniejszy był, do czego już wszyscy zdążyli się przyzwyczaić, Adam Kardasz. W 31. minucie, po dośrodkowaniu Roberta Kawałka, mierzonym strzałem głową pokonał Filipa Skorego. Po 180 sekundach umieścił piłkę w siatce po raz drugi. Obrońca gości zagrał do bramkarza, a Kardasz podbiegł i odebrał golkiperowi futbolówkę, żeby po chwili skierować ją do pustej bramki. Tuż przed przerwą przyjezdni mieli dwie okazji z kontrataków, ale uderzali obok bramki Mariusza Tatery.

Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy szansę miał Damian Tokarski, ale uderzył obok słupka. Chwilę później chemicy dopięli swego. Adam Kardasz uderzył na bramkę, Filip Skory odbił piłkę, do której po chwili dopadł Patryk Wojciechowski, który nie dał już bramkarzowi szans na skuteczną interwencję. Kardasz miał też udział przy kolejnym golu. Wówczas dograł przed bramkę do Bartosza Rudzińskiego, który podwyższył na 4:0.

W kolejnych minutach chemicy kontrolowali przebieg meczu. Obie drużyny próbowały jeszcze zmienić wynik, ale już im się to nie udało. Chemik wygrał dziewiąty mecz z rzędu, a za tydzień zagra w Toruniu z Mustangiem Ostaszewo.

24. kolejka klasy okręgowej
CHEMIK – Pomorzanin Serock 4:0 (2:0)

Adam Kardasz 31’, 34’, Patryk Wojciechowski 53’, Bartosz Rudziński 66'

Chemik: Tatera - Jarzembowski, Raszka (17’ Zaworski), Rudziński, Grodzki, Kawałek (70' Langner), Szurgot, Tuszyński (64' Lengling), Wojciechowski, Tokarski (80' Tokarski), Kardasz.

żółta kartka: Grodzki

Chemik- Krajna 6:1