Zwycięstwo na początek!

• autor: seba.t., 2014-03-22 21:06

W pierwszym wiosennym meczu piłkarze Chemika pokonali Wisłę Nowe 2:1. Bydgoszczanie byli zespołem lepszym przez całe spotkanie, lecz długo musieli czekać, aby wyjść na prowadzenie.

Trener Arkadiusz Glaza wystawił podobną jedenastkę jak w meczach sparingowych. Jego podopieczni potwierdzili dobrą formę z gier kontrolnych i od pierwszego gwizdka przejęli inicjatywę. Na niewiele się to zdało, gdyż Wisła wyszła na prowadzenie w 6. minucie, gdy wyprowadziła pierwszy atak. Radosław Grodzki minął się z piłką, ta trafiła do Michała Pokory, który pokonał Mariusza Taterę.

Chemicy starali się szybko odpowiedzieć i byli blisko wyrównania. Po jednym ze stałych fragmentów gry jeden z bydgoszczan trafił w spojenie słupka z poprzeczką, a następnie sytuacji sam na sam nie wykorzystali Damian Tokarski i Adam Kardasz. Cel udało się osiągnąć w 21. minucie, gdy serię błędów popełnili obrońcy Wisły, a wykorzystał to Patryk Wojciechowski.

Przez resztę spotkania chemicy przeważali, ale musieli długo czekać na drugą bramkę. Nie udało się Adrianowi Raszce, którego strzał głową wybronił miejscowy bramkarz. W jednej z następnych okazji obrońcy Wisły wybili piłkę z linii bramkowej. Więcej szczęścia miał Radosław Grodzki, który w 69. minucie wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Zagrał z rzutu wolnego, a nikt nie dotknął piłki, która wpadła do bramki.

W ostatnich minutach spotkania wiślacy próbowali wyrównać, ale ostatecznie musieli uznać wyższość lepszych tego dnia piłkarzy Chemika. Dzięki temu zwycięstwu bydgoszczanie zachowali szanse na włączenie się do walki o awans. Za tydzień zmierzą się z Cyklonem Kończewice.

Wisła Nowe - CHEMIK 1:2 (1:1)
Michał Pokora 6' - Patryk Wojciechowski 21’ Radosław Grodzki 69’

Chemik: Tatera – Jarzembowski, Raszka, Rudziński, Grodzki – Kawałek (86’ Langner), Tuszyński, Szurgot, Tokarski (60’ Lengling), Wojciechowski (77’ Trzeciak) – Kardasz (89’ Popieliński).

Żółte kartki: Szurgot, Trzeciak.

Chemik- Świt Nowy Dwór 0:1