Odpadli po karnych

• autor: seba.t., 2013-12-08 14:01

Oldbojom bydgoskiego Chemika nie udało się uplasować na podium Memoriału im. Andrzeja Brończyka po raz piąty z rzędu. Bydgoszczanie nie przegrali ani jednego z meczów, ale odpadli w ćwierćfinale po rzutach karnych.

W grupie B chemicy okazali się najlepsi, zdobywając 5 punktów - wygrali z Orlą Wąsosz, a zremisowali z ŁKS-em Łódź i Cymermanem Lipno. 4 bramki zdobył w tych meczach Piotr Gruszka, którego występ przez długi czas stał pod znakiem zapytania z powodu kontuzji.

W ćwierćfinale chemicy spotkali się z zespołem Rhinos Hamburg, który w grupie okazał się lepszy od Zawiszy. Niebiesko-czarni zremisowali wszystkie trzy mecze i nie awansowali nawet do fazy pucharowej. W meczu ćwierćfinałowym z zespołem Mirosława Rzepy i Macieja Bierwagena chemicy byli drużyną przeważającą, ale nie udało im się zdobyć bramki. Najbliżej dokonania tej sztuki był Michał Szeremet, który w dobrej sytuacji uderzył za lekko. Rhinos również nie zdobyli bramki i o awansie musiały zadecydować rzuty karne. W tych lepsi okazali się nasi rywale i to oni zagrali w półfinale.

Ostatecznie po raz drugi z rzędu najlepsza okazała się Olimpia Grudziądz, która w finale pokonała po rzutach karnych Oldboys Toruń. Rhinos byli trzeci.

Faza grupowa
Chemik Omega Auto-Komis - ŁKS Łódź 3:3
Chemik Omega Auto-Komis - Orla Wąsosz 3:0
Chemik Omega Auto-Komis - Cymerman Lipno 1:1

1. Chemik Bydgoszcz 5 7:4
2. ŁKS Łódź 4 4:3
3. Cymerman Lipno 3 2:2
4. Orla Wąsosz 1 1:4

Ćwierćfinał
Chemik Omega Auto-Komis - Rhinos Hamburg 0:0 k. 2:3

Skład Chemika w XII Memoriale im. Andrzeja Brończyka: Adam Kopaczewski - Arkadiusz Pruss, Mariusz Raczkowski, Michał Szeremet, Arkadiusz Glaza, Piotr Gruszka, Jarosław Brończyk, Dariusz Gliniewicz, Stanisław Wyrwas, Remigiusz Kuś, Piotr Warczak.

Strzelcy: 4 - Piotr Gruszka, 1 - Arkadiusz Glaza, Mariusz Raczkowski, Michał Szeremet.

Chemik- Lech Rypin 2:1