• autor: seba.t., 2013-11-02 22:38

Niemoc chemików trwa nadal. W sobotnim meczu klasy okręgowej podopieczni Arkadiusza Glazy przegrali z Rol.Ko Konojady i był to już ich siódmy mecz bez zwycięstwa.

Od początku rozgrywanego w deszczowej pogodzie meczu chemicy nastawili się na grę z kontrataku. Po jednym z nich przed znakomitą szansą stanął Maciej Jarzembowski, który jednak uderzył nad poprzeczką.

W kolejnych minutach Rol.Ko przeważało, lecz nie potrafiło sobie stworzyć choćby jednej klarownej sytuacji. Chemik mógł wyjść na prowadzenie strzale Patryka Zaworskiego, ale udanie interweniował bramkarz.

Gdy już wydawało się, że na przerwę piłkarze zejdą z bezbramkowym remisem, Marcin Klamczyński zdecydował się oddać strzał z 30 metrów. Piłka na mokrej murawie nabrała zaskakującej rotacji i minęła Mariusza Taterę.

Bramka do szatni podłamała chemików, którzy początku drugiej części meczu nie zaliczą do udanych. W 52 minucie gospodarze drugi raz pokonali Mariusza Taterę, tym razem dzięki skutecznej główce Korneliusza Łupińskiego po rzucie wolnym.

Rol.Ko, mimo że prezentowało się słabo, prowadziło z Chemikiem 2:0 i miało szanse na kolejne bramki. Po stracie Piotra Szurgota jeden z miejscowych stanął oko w oko z Tateterą, ale uderzył prosto w bydgoskiego bramkarza.

Chemicy nie byli zespołem gorszym. Dobrą zmianę dał Filip Żurawski. Na kwadrans przed końcem udało im się zdobyć bramkę kontaktową. Po ładnej akcji piłka trafiła do Patryka Wojciechowskiego, który strzelił swojego piątego gola w tym sezonie. W końcówce meczu bydgoszczanie mogli wyrównać, dobre okazje mieli Bartosz Rudziński i Jędrzej Florek, ale wynik się nie zmienił. Chemik przegrał z Rol.Ko Konojady 1:2.

Był to już siódmy mecz bydgoszczan bez zwycięstwa. W tabeli zajmują dopiero 7 miejsce. Za tydzień, 9 listopada, podejmą Unię Wąbrzeźno.

Rol.Ko Konojady – CHEMIK 2:1 (1:0)
Marcin Klamczyński 45’ Korneliusz Łupiński 53’ – Patryk Wojciechowski 74’

Chemik: Tatera – Płoszaj, Szurgot, Rudziński, Grodzki – Jarzembowski (58’ Florek), Zaworski (73’ Żurawski), Tuszyński, Wojciechowski – Lewandowski (58’ Bruski) – Lengling (81’ Krajewski).

Żółte kartki: Rudziński, Bruski, Florek

Chemik- Polonia Leszno 1:0