Remis po dobrej grze

• autor: seba.t., 2013-10-27 20:35

W meczu 13. kolejki klasy okręgowej Chemik zremisował z rezerwami Olimpii Grudziądz 1:1. Bydgoszczanie przez długi czas prowadzili, lecz ostatecznie nie udało im się wygrać z niedawnym liderem tabeli.

Drużyny do meczu przystąpiły z wiedzą o sobotnich porażkach Drwęcy Golub-Dobrzyń i Rol.Ko Konojady. Pierwsze minuty spotkania należały do grudziądzan, którzy przeważali, lecz nie przekładało się to na sytuacje do zdobycia bramki. W kolejnych minutach gra się wyrównała, lecz nadal brakowało celnych strzałów. Jeden z pierwszych, w wykonaniu Bartosza Fafińskiego, powędrował prosto w ręce Mariusza Tatery.

W 37 minucie chemicy wyprowadzili kontrę. Przemysław Lengling podał do Patryka Wojciechowskiego, a ten pokonał Daniela Osieckiego. Na przerwę chemicy zeszli z prowadzeniem.

W przerwie Tomasza Bruskiego zastąpił Damian Lewandowski. Przez długi czas wynik nie zmieniał się. Najlepszą okazję gospodarze mieli po główce Mateusza Górki, który uderzył w poprzeczkę. W odpowiedzi Lewandowski w sytuacji sam na sam strzelił minimalnie obok słupka.

Sytuacja ta zemściła się w 79 minucie. Chemicy nie pokryli Górki, który tym razem uderzył celnie i pokonał Mariusza Taterę. W końcówce spotkania bydgoszczanie mogli jednak wrócić na prowadzenie, ale dobrej sytuacji nie wykorzystał Damian Tokarski.

Chemikom po raz kolejny nie udało się wygrać, ale tym razem zaprezentowali się zdecydowanie lepiej niż w poprzednich meczach. Dużo pewniej grali w obronie, do której wrócił kapitan zespołu, Bartosz Rudziński.

Za tydzień, w Jabłonowie Pomorskim, Chemik zagra z trzecim w tabeli Rol.Ko Konojady.

13 kolejka klasy okręgowej
Olimpia II Grudziądz – Chemik Bydgoszcz 1:1 (0:1)
Mateusz Górka 79’ – Patryk Wojciechowski 37’

Chemik: Tatera – Żurawski, Rudziński, Szurgot, Płoszaj – Jarzembowski (64’ Kolmajer), Zaworski, Tuszyński, Wojciechowski (88’ Krajewski) – Lengling (74’ Tokarski) – Bruski (46’ Lewandowski)