Kryzys trwa w najlepsze

• autor: seba.t., 2013-10-13 22:14

Do czterech przedłużyła się w niedzielę seria meczów ligowych bez zwycięstwa piłkarzy bydgoskiego Chemika. Tym razem okazali się oni gorsi od Strażaka/Wdy II Przechowo.

Trener Glaza mówił o konieczności paru zmian w składzie i tak też się stało. Na prawej obronie zagrał Maciej Jarzembowski, a przed nim pojawił się Przemysław Lengling. Po kilku meczach do wyjściowej jedenastki wrócił Tomasz Bruski.

Chemicy mogli dobrze rozpocząć spotkanie, lecz uderzenie Damiana Tokarskiego było minimalnie niecelne. Następnie gra się wyrównała i zaczęła się rysować delikatna przewaga gospodarzy. Szybko przełożyło się to na sytuacje. Przy pierwszej z nich, gdy jeden z miejscowych wybiegł sam na sam z Mariuszem Taterą, bydgoski bramkarz okazał się górą. W ciągu następnych 5 minut musiał jednak dwukrotnie wyjmować piłkę z siatki. Najpierw po uderzeniu z dystansu Radosława Mika, a po chwili po strzale Mateusza Kordowskiego. Chwilę później nad poprzeczką uderzył Marcin Wanat.

Dwa strzelone w krótkim odstępie czasu gole podłamały bydgoszczan, którzy w I połowie zaprezentowali się bardzo słabo. Po zmianie stron gra zespołu Arkadiusza Glazy wyglądała już lepiej. W 60 minucie uderzenie Krzysztofa Szkaradka minęło bramkę. Skuteczniejszy był kilka minut później Tomasz Bruski, który wykorzystał błąd obrońców i zdobył bramkę kontaktową. W kolejnych minutach blisko wyrównania był Filip Kolmajer, lecz jego uderzenie było niecelne.

W 88 minucie losy spotkania rozstrzygnęły się. Po dograniu z rzutu rożnego na krótki słupek gospodarze zdobyli trzecią bramkę i zapewnili sobie końcowy triumf.

Dla Chemików był to 4 mecz bez zwycięstwa. Ich strata do Olimpii II wynosi 6 punktów, Do Drwęcy 5, a do Rol.Ko 1. Warto jednak zaznaczyć, że wszystkie te zespoły mają jeden mecz mniej od bydgoszczan. Za tydzień drużyna Arkadiusza Glazy będzie pauzowała. Potem zagra na wyjazdach z Olimpią II i Rol.Ko

11. kolejka klasy okręgowej
Strażak/Wda II Przechowo (Świecie) - CHEMIK 3:1

Radosław Mik 23' Mateusz Kordowski 25' nieznany 88' - Tomasz Bruski 67'