Niemoc trwa

• autor: seba.t., 2013-09-28 18:55

W sobotnim meczu klasy okręgowej Chemik zremisował z Pomorzaninem Serock 0:0.

Chemicy przystąpili do spotkania osłabieni brakiem kilku zawodników. Do kontuzjowanych od dłuższego czasu Adama Kardasza i Kacpra Tuszyńskiego, dołączyli Jędrzej Florek i Bartosz Rudziński. Z udziału w spotkaniu choroba wykluczyła natomiast Mateusza Krajewskiego.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Arkadiusza Glazy nie wyglądała dobrze. Chemicy nie stworzyli sobie praktycznie żadnej klarownej sytuacji. Najgroźniej było po uderzeniu Krzysztofa Szkaradka z rzutu wolnego w 45. minucie. Piłka nieznacznie minęła jednak okienko bramki Pomorzanina. Dwie bardzo groźne sytuacje mieli za to gospodarze, ale raz świetnie do piłki wyszedł Mariusz Tatera, a za drugim razem zawodnik z Serocka zmarnował doskonałą okazję.

Po zmianie stron obraz gry uległ zmianie. Chemicy nacierali dużo bardziej zdecydowanie, ale niestety, nie przełożyło się to na bramki. Dwukrotnie w doskonałej sytuacji znalazł się Tomasz Bruski, który w przerwie zmienił Krzysztofa Płoszaja. Zwycięsko z pojedynków z naszym napastnikiem wychodził jednak Mateusz Poraziński, były golkiper Chemika. W doliczonym czasie gry gospodarzy uratowało szczęście. Po rzucie rożnym doszło do ogromnego zamieszania w polu karnym Pomorzanina, które trwało kilkanaście sekund. Chemicy oddawali strzały, ale były one blokowane, jeden w okolicach linii bramkowej.

Bezbramkowy remis to strata kolejnych dwóch punktów. Podopieczni Arkadiusza Glazy zajmują obecnie 4 miejsce w tabeli z 17 "oczkami" na koncie. Liderująca Olimpia II Grudziądz ma o czteru punkty więcej. Druga jest Drwęca Golub-Dobrzyń (20 punktów, jeden mecz rozegrany mniej), a trzecie Rol.Ko Konojady (19). Za tydzień chemicy zmierzą się u siebie z Mustangiem Ostaszewo. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 12:00.

Pomorzani Serock - Chemik 0:0

Chemik
: Mariusz Tatera - Radosław Grodzki, Filip Żurawski, Piotr Szurgot, Krzysztof Płoszaj (46' Tomasz Bruski), Patryk Wojciechowski (85' Filip Kolmajer), Damian Lewandowski, Patryk Zaworski, Maciej Jarzembowski, Krzysztof Szkaradek, Przemysław Lengling (75' Damian Tokarski)

żółte kartki: Wojciechowski, Zaworski, Bruski