Kolejna wstydliwa porażka

• autor: seba.t., 2013-09-21 23:08

Piłkarze Chemika w sobotnim meczu klasy okręgowej mierzyli się z Sokołem Radomin. Mimo iż przez długi czas wydawało się, że kontrolują przebieg gry, gosćie wywieźli z Bydgoszczy trzy punkty.

Chemik wydawał się faworytem sobotniego spotkania. Nawet z przemeblowaną linią obrony (Płoszaj - Zaworski, Szurgot, Grodzki) miał sobie spokojnie poradzić z rywalem.

Na początku spotkania żaden z zespołów nie potrafił stworzyć sobie klarownej sytuacji. W 25 minucie chemikowi udało się jednak wyjść na prowadzenie. Radosław Grodzki dośrodkował z rzutu rożnego, do piłki doszedł Piotr Szurgot i zdobył bramkę dla bydgoszczan.

W 31. minucie wydawało się, że jest już po meczu. Damian Lewandowski i Krzysztof Szkaradek pędzili na bramkę rywala, mając między sobą tylko jednego obrońcę. Ten po chwili sfaulował Lewandowskiego i sędzia podyktował rzut karny, wyrzucając piłkarza przyjezdnych z boiska.

Piłkę na 11. metrze ustawił Szkaradek. Strzelił w lewy róg, ten sam, w który rzucił się Waldemar Jachowski. Bramkarz obronił karnego i Sokół zachował nadzieję na korzystny rezultat. W końcówce pierwszej części meczu Sokół mógł wyrównać, ale fantastycznie na linii interweniował Mariusz Tatera.

Już w pierwszej akcji II połowy na 2:0 mógł podwyższyć Maciej Jarzembowski, lecz bramkarz wybronił jego strzał. Po chwili w bardzo dobrej sytuacji prosto w bramkarza strzelił Patryk Wojciechowski. Wydawało się, że kolejny gol dla chemików jest kwestią czasu. Było jednak zupełnie inaczej. Goście wyprowadzili kontratak, Radosław Grodzki faulował w polu karnym i sędzia po raz drugi tego dnia wskazał na wapno. Kamil Belczyński skutecznie wykonał rzut karny i było 1:1.

Chemicy mieli kilka okazji do powrotu na prowadzenie, ale im bliżej było końca spotkania, tym ich grał wyglądała gorzej. Sytuację utrudniła jeszcze druga żółta kartka dla Piotra Szurgota i siły się wyrównały. W poprzednich meczach dobrze spisywali się zawodnicy wchodzący na zmianę. Tym razem było inaczej i nie wnieśli oni do gry nic dobrego. Sokół w końcówce okazał się skuteczniejszy i dwa razy udanie kontrował, zdobywając bramki.

Porażka 1:3 z Sokołem Radomin jest dla chemików powodem do wstydu. Stracili oni pozycję lidera, a z taką grą nie mają co liczyć na powodzenie w rozgrywkach.

CHEMIK BYDGOSZCZ - SOKÓŁ RADOMIN 1:3 (1:0)
Piotr Szurgot 25'

Chemik: Tatera - Płoszaj, Zaworski, Szurgot, Grodzki, Jarzembowski (63' Florek), Lewandowski (69' Bruski), Żurawski, Wojciechowski (85' Kolmajer), Lengling (75' Krajewski), Szkaradek.

Wda- Chemik 4:2