Wstyd i kompromitacja

• autor: seba.t., 2013-09-19 17:48

Fatalnie zaprezentowali się podopieczni Arkadiusza Glazy w meczu Okręgowego Pucharu Polski z A-klasowym Dębem Bąkowo. Zawodnicy Chemika nie potrafili strzelić bramki niżej notowanym rywalom przez 120. minut, przegrali 0:1 i odpadli z dalszych rozgrywek.

Chemicy pojechali do Dąbrowy Biskupiej, gdzie odbywało się spotkanie, tylko w 14-osobowym składzie. Kontuzje wykluczyły z gry Adama Kardasza, Bartosza Rudzińskiego i Kacpra Tuszyńskiego. Z przyczyn osobistych lub zawodowych w meczu nie uczestniczyli natomiast: Piotr Szurgot, Krzysztof Płoszaj i Damian Tokarski. Nie zmienia to faktu, że na boisko wybiegło aż ośmiu zawodników, którzy stanowili skład pierwszej jedenastki w ostatnim meczu ligowym.

Pierwsza połowa była w wykonaniu naszej drużyny katastrofalna. Gospodarze stworzyli sobie pięć tzw. sytuacji stuprocentowych, ale tylko dzięki świetnej dyspozycji Mariusza Tatery, nie zdołali zdobyć bramki. W jednej z akcji naszego bramkarza uratował natomiast słupek. Chemik odpowiedział jedynie sytuacjami Przemka Lenglinga i Patryka Wojciechowskiego. Pierwsza poowa obnażyła brak zaangażowania i brak pomysłu na grę w naszych szeregach. W grze było mnóstwo niedokładności.

Po zmianie stron obraz gry uległ nieco zmianie. Gospodarze nie stwarzali już sobie tyle sytuacji, choć Tatera znów był zatrudniany, ale spisywał się bez zarzutu. Podopieczni Glazy dalej nie kreowali jednak sytuacji. W zasadzie jedyną godną odnotowania było uderzenie Lenglinga, który w doskonałej sytuacji trafił w bramkarza. Regulaminowe 90. minut nie przyniosło jednak bramek i sędzia zarządził dogrywkę.

Na samym początku dogrywki nieporadność naszej obrony wykorzystał jeden z zawodników Dębu. Tym razem Tatera nie miał żadnych szans. Co zastanawiające, bramka nie podziałała mobilizująco na chemików. Po 120. minutach sędzia zakończył więc spotkanie i piłkarze Dębu odnieśli w pełni zasłużone zwycięstwo oraz awansowali do czołowej szesnastki OPP. Można wręcz stwierdzić, że porażka 0:1 była najniższym wymiarem kary. Przed trenerem Glazą natomiast ciężki orzech do zgryzienia. Musi wstrząsnąć drużyną przed ważnymi meczami ligowymi.

DĄB BĄKOWO - CHEMIK 0:0 po dogr. 1:0
bramka w 92 minucie

CHEMIK: Tatera - Grodzki, Zaworski, Żurawski, Kolmajer (61' Jarzembowski), Wojciechowski, Lewandowski, Szkaradek, Krajewski, Lengling (68' Florek), Bruski

Chemik-Cuiavia 1:1