Zwycięstwo w dramatycznych okolicznościach!

• autor: seba.t., 2013-09-14 21:48

Piłkarze Chemika wygrali w Jabłonowie Pomorskim. Bydgoszczanie stracili bramkę już w pierwszej minucie spotkania, ale w drugiej połowie pokazali się z bardzo dobrej strony.

Warunki z powodu opadów deszczu nie były najlepsze. Tak mogli chociażby powiedzieć bramkarze, których pola bramkowe całe pokryte były grubą warstwą błota. Między innymi z tego właśnie powodu pierwsza bramka padła już w 1 minucie. Gospodarze rozegrali rzut rożny, piłka odbiła się od Bartosza Rudzińskiego, trafiła w słupek i ugrzęzła pod bramką. Tam dopadł do niej Paweł Sitkiewicz i wyprowadził Naprzód na prowadzenie.

Przez niemal całą pierwszą połowę Naprzód dominował i mógł prowadzić różnicą kilku bramek. Parę razy dobrze interweniował jednak Mariusz Tatera, a w innych przypadkach chemicy mieli szczęście.

Na drugą połowę, podobnie jak w Golubiu-Dobrzyniu, wyszedł zupełnie inny zespół. Tym razem dało to jednak pożądany skutek i szybko udało się wyrównać. Fantastyczną akcję prawą stroną boiska przeprowadził Maciej Jarzembowski i dograł do Patryka Wojciechowskiego. Ten podał do Przemysława Lenglinga, 17-latek uderzył, piłka odbiła się od obrońcy i wpadła do siatki.

W kolejnych minutach obie drużyny próbowały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Gdy Bartosz Rudziński musiał opuścić boisko po drugiej żółtej kartce, wydawało się, że Chemikowi trudno będzie zdobyć zwycięską bramkę. W 85 minucie bydgoszczanie popisowo rozegrali jednak rzut wolny - Radosław Grodzki dograł przed bramkę do nieobstawionego Piotra Szurgota, a ten dał Chemikowi zwycięstwo.

W ostatnich minutach Naprzód mógł jeszcze wyrównać, miał ku temu kilka dobrych okazji, ale trzy punkty pojechały do Bydgoszczy.

Naprzód Jabłonowo Pomorskie - Chemik Bydgoszcz 1:2 (1:0)
Paweł Sitkiewicz - Przemysław Lengling, Piotr Szurgot

Chemik: Mariusz Tatera - Maciej Jarzembowski, Bartosz Rudziński, Piotr Szurgot, Radosław Grodzki, Patryk Wojciechowski (84' Damian Lewandowski), Patryk Zaworski (77' Mateusz Krajewski), Filip Żurawski, Krzysztof Szkaradek, Przemysław Lengling (70' Damian Tokarski), Tomasz Bruski (78' Jędrzej Florek)

Polonia 1912- Chemik 0:3