Dwie różne połowy

• autor: seba.t., 2013-09-07 16:58

Po I połowie meczu z Gryfem Sicienko wydawało się, że chemicy odniosą okazałe zwycięstwo. W drugiej wszystko zmieniło się o 180 stopni - to przyjezdni trafiali do siatki chemików.

W składzie Chemika zabrakło Kacpra Tuszyńskiego. Środkowy pomocnik musiał przejść operację i będzie pauzował kilka miesięcy.

Spotkanie miało wymarzony dla bydgoszczan początek. Już w drugiej minucie piłkę do siatki skierował Tomasz Bruski. Po kolejnych 120 sekundach Patryk Wojciechowski podwyższył na 2:0, wykorzystując podanie Macieja Jarzembowskiego.

Podopieczni Arkadiusza Glazy na tym nie poprzestali. Już po chwili mogło być 3:0, gdy w znakomitej sytuacji był Patryk Zaworski. Trafił jednak w słupek, a do tego sędzia odgwizdał jeszcze spalonego. W 12 minucie bramka już jednak padła. Bruski podał do Wojciechowskiego, a ten zaliczył drugie trafienie. Końcówka pierwszej części meczu należała do Przemysława Lenglinga. 17-latek dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, zdobywając swoje premierowe bramki w zespole seniorów.

Jeśli ktoś myślał, że w drugiej części meczu chemicy pójdą za ciosem, bardzo się mylił. Po zmianie stron do głosu doszedł zespół Gryfa i w 56 minucie było już tylko 5:3. Dwie bramki zdobył Arkadiusz Woźniak, a później własnego bramkarza przelobował Radosław Grodzki. W kolejnych minutach oba zespoły miały kilka okazji do zmiany wyniku. W najlepszej znalazł się Damian Tokarski, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem.

Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Chemika. Po pierwszej, bardzo dobrej połowie, w drugiej bydgoszczanie zupełnie się pogubili. Nie mogą tak grać za tydzień, gdy w bardzo ważnym meczu zmierzą się z Naprzodem Jabłonowo.

6. kolejka klasy okręgowej
Chemik Bydgoszcz - Gryf Sicienko 5:3 (5:0)
Tomasz Bruski 2' Patryk Wojciechowski 4' 12' Przemysław Lengling 32' 37' - Arkadiusz Woźniak 47' 50' Radosław Grodzki 56' (sam.)

Chemik: Mariusz Tatera - Radosław Grodzki, Bartosz Rudziński, Piotr Szurgot, Maciej Jarzembowski, Patryk Wojciechowski (85' Damian Tokarski), Patryk Zaworski, Damian Lewandowski (59' Filip Żurawski), Krzysztof Szkaradek, Przemysław Lengling (79' Mateusz Krajewski), Tomasz Bruski (75' Jędrzej Florek)

żółta kartka: Rudziński

Chemik- Krajna 6:1