statystyki szczegółowe

Aktualności

Dwie różne połowy

• autor: seba.t., 2013-09-07 16:58

Po I połowie meczu z Gryfem Sicienko wydawało się, że chemicy odniosą okazałe zwycięstwo. W drugiej wszystko zmieniło się o 180 stopni - to przyjezdni trafiali do siatki chemików.

W składzie Chemika zabrakło Kacpra Tuszyńskiego. Środkowy pomocnik musiał przejść operację i będzie pauzował kilka miesięcy.

Spotkanie miało wymarzony dla bydgoszczan początek. Już w drugiej minucie piłkę do siatki skierował Tomasz Bruski. Po kolejnych 120 sekundach Patryk Wojciechowski podwyższył na 2:0, wykorzystując podanie Macieja Jarzembowskiego.

Podopieczni Arkadiusza Glazy na tym nie poprzestali. Już po chwili mogło być 3:0, gdy w znakomitej sytuacji był Patryk Zaworski. Trafił jednak w słupek, a do tego sędzia odgwizdał jeszcze spalonego. W 12 minucie bramka już jednak padła. Bruski podał do Wojciechowskiego, a ten zaliczył drugie trafienie. Końcówka pierwszej części meczu należała do Przemysława Lenglinga. 17-latek dwukrotnie pokonał bramkarza rywali, zdobywając swoje premierowe bramki w zespole seniorów.

Jeśli ktoś myślał, że w drugiej części meczu chemicy pójdą za ciosem, bardzo się mylił. Po zmianie stron do głosu doszedł zespół Gryfa i w 56 minucie było już tylko 5:3. Dwie bramki zdobył Arkadiusz Woźniak, a później własnego bramkarza przelobował Radosław Grodzki. W kolejnych minutach oba zespoły miały kilka okazji do zmiany wyniku. W najlepszej znalazł się Damian Tokarski, który jednak przegrał pojedynek sam na sam z golkiperem.

Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Chemika. Po pierwszej, bardzo dobrej połowie, w drugiej bydgoszczanie zupełnie się pogubili. Nie mogą tak grać za tydzień, gdy w bardzo ważnym meczu zmierzą się z Naprzodem Jabłonowo.