Chemik w III rundzie

• autor: seba.t., 2013-08-28 22:52

W środowym meczu II rundy OPP Chemik Bydgoszcz pewnie pokonał KS Łochowo. Bydgoszczanie awansowali tym sposobem do kolejnej fazy rozgrywek.

Bydgoszczanie do meczu przystąpili osłabieni - kontuzje wykluczyły z gry Adama Kardasza, Bartosza Rudzińskiego i Mateusza Krajewskiego. Na ławce rezerwowych z urazami zasiedli Jędrzej Florek i Maciej Jarzembowski.

W pierwszych minutach meczu gra była wyrównana i dużo było niedokładności. Wszystko zmieniło się po 25 minutach, gdy chemicy w 60 sekund zdobyli dwie bramki. Najpierw Tomasz Bruski wykorzystał niezdecydowanie bramkarza, doszedł do prostopadłego podania i wyprowadził bydgoszczan na prowadzenie. W następnej akcji podał do Krzysztofa Szkaradka, a ten podwyższył na 2:0.

W 53 minucie gorąco było w polu karnym Chemika. Po starciu Piotra Szurgota z napastnikiem Łochowa, miejscowi domagali się podyktowania rzutu karnego. Sędzia pozostał niewzruszony, a podopieczni Arkadiusza Glazy wykorzystali rozkojarzenie rywali, przeprowadzili szybki kontratak i Damian Tokarski podwyższył na 3:0. Na kwadrans przed końcem gospodarze zdobyli honorową bramkę, ale na więcej nie było ich stać. W ostatnich minutach wynik na 4:1 ustalił Szkaradek, pokonując bramkarza strzałem z dystansu.

II runda Okręgowego Pucharu Polski
KS Łochowo - Chemik Bydgoszcz 1:4 (0:2)

Krzysztof Szkaradek (dwa), Tomasz Bruski, Damian Tokarski

Chemik: Tatera (78' Pruss) - Kolmajer (71' Jarzembowski), Żurawski, Szurgot, Płoszaj - Szkaradek, Lewandowski, Tuszyński (60' Wojciechowski), Lengling (71' Zaworski), Tokarski, Bruski.

żółta kartka: Szurgot

Chemik- Krajna 6:1