Na Cyklon sposobu nie mają

• autor: seba.t., 2013-08-18 22:41

W meczu 3. kolejki Chemik Bydgoszcz mierzył się z Cyklonem Kończewice. W poprzednim sezonie chemicy nie znaleźli sposobu na ten zespół i tym razem było podobnie.

W poprzednim sezonie bydgoszczanie z Cyklonem zmierzyli się dwukrotnie, lecz wygrać im się nie udało. Po remisie 0:0 jesienią, wiosną przegrali na wyjeździe 1:2.

Trener Glaza dokonał dwóch zmian w wyjściowej jedenastce. Kontuzjowanego Adama Kardasza zastąpił Kacper Tuszyński, a Macieja Jarzembowskiego Patryk Wojciechowski.

W pierwszych minutach na boisku niewiele się działo. Gra ożywiła się po kwadransie. Najpierw nad bramką uderzył Tuszyński, a po chwili Chemika od utraty bramki uratował Mariusz Tatera. W kolejnych minutach oba zespoły stworzyły sobie kilka sytuacji, lecz wynik pozostał bezbramkowy. W 43. minucie najwyżej po rzucie rożnym wyskoczył Bartosz Rudziński, a piłka po jego uderzeniu głową zatrzymała się na słupku. Po chwili przy linii bocznej Filip Żurawski stracił piłkę po ostrym starciu z rywalem. W odwecie zaatakował wślizgiem, co skończyło się czerwoną kartką. W doliczonym czasie gry Tomasz Bruski wychodził sam na sam z bramkarzem, lecz w ostatniej chwili jego strzał zablokował obrońca.

Drugą połowę chemicy rozpoczęli od dobrej akcji, ale uderzenie rezerwowego Przemysława Lenglinga minęło bramkę. W następnych minutach do interwencji zmuszony był za to Mariusz Tatera. Nie potrzeba było dużo czasu, a siły się wyrównały. Piłkarz Cyklonu zagrał piłkę ręką, a sędzia pokazał mu drugi żółty kartonik. Po godzinie gry piłka w końcu wpadła do siatki. Poprowadził ją Lengling, dograł do Wojciechowskiego, a ten pewnym strzałem umieścił ją pod poprzeczką. Sędzia odgwizdał jednak spalonego. Do końca spotkania bydgoszczanie próbowali zmienić wynik, lecz się nie udało. W trzecim meczu tego sezonu Chemik zremisował z Cyklonem Kończewice 0:0.

W następnej kolejce BKS podejmie u siebie Legię Chełmża. Początek sobotniego spotkania o godzinie 12.

3 kolejka klasy okręgowej
Cyklon Kończewice – Chemik Bydgoszcz 0:0

Chemik: Tatera – Grodzki, Szurgot, Rudziński, Żurawski – Wojciechowski (77’ Tokarski), Zaworski (46’ Lengling), Tuszyński, Kolmajer (46’ Płoszaj) – Szkaradek – Bruski (71’ Florek).

Żółta kartka: Rudziński
Czerwona kartka: Filip Żurawski – za faul, 43’