Wisła Nowe pokonana

• autor: seba.t., 2013-08-17 14:48

W meczu 2. kolejki klasy okręgowej Chemik pokonał Wisłę Nowe 4:0. Dwie bramki zdobył Adam Kardasz, a po jednym trafieniu dołożyli Patryk Wojciechowski i Filip Żurawski. Mecz zakończył się niestety pechowo dla Adama Kardasza, który doznał złamania ręki i będzie pauzował minimum dwa miesiące.

Trener Arkadiusz Glaza desygnował na boisko identyczną jedenastkę jak na spotkanie pierwszej kolejki ze Startem Pruszcz. Na początku meczu gra była wyrównana. Chemicy już w pierwszym kwadransie zarobili dwie żółte kartki za faule Filipa Kolmajera i Bartosza Rudzińskiego. Już w 3. minucie spotkania arbiter powinien natomiast dać czerwoną kartkę zawodnikowi gości, który faulował wychodzącego na czystą pozycję Krzysztfa Szkaradka. Skończyło się jednak na żółtym kartoniku i rzucie wolnym. W 17. minucie po składnej akcji prawą stroną i dośrodkowaniu Filipa Żurawskiego, Adam Kardasz przyłożył głowę i z kilku metrów otworzył wynik spotkania. Pozostała część pierwszej połowy nie była atrakcyjnym widowiskiem. Chemicy przeważali, ale nie przekładało się to sytuacje bramkowe. Goście również nie zagrażali naszej bramce.

W przerwie trener Glaza dokonał dwóch zmian. Macieja Jarzembowskiego zastąpił Patryk Wojciechowski, a Filipa Kolmajera, narzekającego na ból pleców, Przemysław Lengling. Roszady w składzie ożywiły grę bydgoszczan. W 50. minucie Kardasz dopadł do piłki wybitej przez bramkarza Wisły po uderzeniu Wojciechowskiego i podwyższył prowadzenie Chemika. W 69. minucie Wojciechowski sam wykorzystał zamieszanie w polu karnym i trafił do siatki gości po raz trzeci. Wydawało się, że emocje w tym momencie się zakończyły. Niestety, tak się nie stało. W 76. minucie Lengling zagrał prostopadłą piłkę do Kardasza, który uprzedził bramkarza Wisły i był faulowany. W efekcie król strzelców IV ligi minionego sezonu opuścił boisko i jak się później okazało, doznał złamania ręki, które wyklucza go z gry na minimum dwa miesiące. Rzut karny "na raty" wykorzystał Żurawski, ustalając wynik spotkania na 4:0.

CHEMIK BYDGOSZCZ - WISŁA NOWE 4:0 (1:0)

bramki: Kardasz 17', 50', Wojciechowski 69', Żurawski 77'

Skład Chemika: Mariusz Tatera - Radosław Grodzki, Bartosz Rudziński, Piotr Szurgot, Filip Żurawski, Maciej Jarzembowski (46' Patryk Wojciechowski), Patryk Zaworski, Adam Kardasz, Filip Kolmajer (46' Przemysław Lengling), Krzysztof Szkaradek (65' Kacper Tuszyński), Tomasz Bruski (71' Jędrzej Florek)

Żółte kartki:
Kolmajer, Rudziński, Szurgot, Żurawski

W niedzielę chemików czeka wyjazd do Kończewic na mecz z Cyklonem. Poczatek spotkania o godzinie 11:00. W tym momencie cała drużyna, jak i wszystkie osoby związane z klubem chcą jednak przede wszystkim przekazać Adamowi życzenia szybkiego powrotu do zdrowia!

Chemik- Unia Swarzędz 1:4