Zaczynamy!

• autor: seba.t., 2013-08-09 15:15

Dokładnie w najbliższą sobotę (10 sierpnia) o godz. 17 ruszą do walki seniorzy Chemika. Pierwszym rywalem będzie Start Pruszcz. Relacja live na stronie www.chemikbydgoszcz.pl.

Choć wielu przedstawicieli środowiska piłkarskiego uważa naszych zawodników za faworytów całych rozgrywek (zapraszamy do zapoznania się ze Skarbem Kibica Gazety Pomorskiej i typami poszczególnych klubów) to by awansować trzeba grać równo i skutecznie przez cały sezon.

Z zawodników mających wpływ na postawę zespołu w poprzednim sezonie nikt nie odszedł. Za to do składu dołączył Adam Kardasz z Szubinianki Szubin, król strzelców IV ligi oraz powrócił z wypożyczenia do Noteci Łabiszyn Filip Kolmajer. Młody zawodnik w poprzedniej rundzie był podstawowym zawodnikiem  w IV lidze, może grać zarówno na boku obrony jak i pomocy. Urazy eliminujące udział w meczu mają Damian Lewandowski oraz Mateusz Krajewski.

Pierwszy rywal Chemików to Start Pruszcz, który został wzmocniony Patrykiem Podolskim. Rywale są drużyną, która może sprawić wiele niespodzianek i zajęcie przez drużynę z Pruszcza miejsca w górnej połówce tabeli jest możliwe.

Pozostałe pary I kolejki: Unia Wąbrzeźno – Rol.Ko Konojady,  Wisła Nowe – Olimpia II Grudziądz,  Cyklon Kończewice – Elana II Toruń,  Legia Chełmża – Strażak/Wda II Przechowo,  Drwęca Golub Dobrzyń – Mustang Ostaszewo,  Gryf Sicienko – Pomorzanin Serock,  Naprzód Jabłonowo Pomorskie – Sokół Radomin.

Czarni- Chemik 0:7