Zakończenie na piątkę

• autor: seba.t., 2013-06-22 22:05

W ostatnim meczu sezonu Chemik grał ze Spójnią Białe Błota. Zespół Arkadiusza Glazy nie miał żadnych problemów z pokonaniem rywala.

Początek meczu nie był taki, jak chemicy mogli oczekiwać. Spójnia wcale nie była drużyną słabszą i tworzyła sobie groźne okazje. W jednej z nich Mariusz Tatera musiał interweniować w sytuacji sam na sam.

Dopiero po 20 minutach chemicy zaczęli tworzyć sobie groźniejsze okazje. Szybko przełożyło się to na gole. Najpierw Tomasz Bruski zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, a później jeszcze Patryk Wojciechowski i Kacper Tuszyński trafili do siatki. Chemik prowadził 3:0 do przerwy, ale trener Glaza miał powody do zmartwienia. Boisko z powodu kontuzji musieli opuścić Jędrzej Florek i Damian Lewandowski.

W drugiej połowie Spójnia była już zespołem zdecydowanie gorszym, ale nadal tworzyła sobie groźne sytuacje. Chemicy do dorobku z pierwszej połowy dodali jeszcze dwa trafienia - Filipa Żurawskiego i Piotra Szurgota. Na ostatnie 30 minut na boisku pojawił się Bartosz Światły, kolejny piłkarz, który zaliczył seniorski debiut w ostatnich tygodniach.

Dzięki porażce Rol.Ko z Naprzodem Chemik na koniec sezonu uplasował się na 5. miejscu.

30. kolejka klasy okręgowej
Spójnia Białe Błota - Chemik Bydgoszcz 0:5

Bramki: Bruski, Wojciechowski, Tuszyński, Żurawski, Szurgot

Chemik: Tatera - Płoszaj, Żurawski, Szurgot, Grodzki, Florek (31' Tokarski), Lewandowski (40' Krajewski), Zaworski, Tuszyński (60' Światły), Wojciechowski (72' Pięta), Bruski.

autor: ~m 2013-06-23 20:01:58

avatar gratulacje i pozdrowienia od starego kibica - mam nadzieje ze za rok 4 liga

autor: ~KUBOTA 2013-06-25 12:04:12

avatar Ja też liczę na awans :) Mam nadzieję, że będzie dobrze.

Czarni- Chemik 0:7