statystyki szczegółowe

Aktualności

Zakończenie na piątkę

• autor: seba.t., 2013-06-22 22:05

W ostatnim meczu sezonu Chemik grał ze Spójnią Białe Błota. Zespół Arkadiusza Glazy nie miał żadnych problemów z pokonaniem rywala.

Początek meczu nie był taki, jak chemicy mogli oczekiwać. Spójnia wcale nie była drużyną słabszą i tworzyła sobie groźne okazje. W jednej z nich Mariusz Tatera musiał interweniować w sytuacji sam na sam.

Dopiero po 20 minutach chemicy zaczęli tworzyć sobie groźniejsze okazje. Szybko przełożyło się to na gole. Najpierw Tomasz Bruski zdobył piękną bramkę z rzutu wolnego, a później jeszcze Patryk Wojciechowski i Kacper Tuszyński trafili do siatki. Chemik prowadził 3:0 do przerwy, ale trener Glaza miał powody do zmartwienia. Boisko z powodu kontuzji musieli opuścić Jędrzej Florek i Damian Lewandowski.

W drugiej połowie Spójnia była już zespołem zdecydowanie gorszym, ale nadal tworzyła sobie groźne sytuacje. Chemicy do dorobku z pierwszej połowy dodali jeszcze dwa trafienia - Filipa Żurawskiego i Piotra Szurgota. Na ostatnie 30 minut na boisku pojawił się Bartosz Światły, kolejny piłkarz, który zaliczył seniorski debiut w ostatnich tygodniach.

Dzięki porażce Rol.Ko z Naprzodem Chemik na koniec sezonu uplasował się na 5. miejscu.