Ze Startem bez problemu

• autor: seba.t., 2013-06-15 23:41

W ostatnim w tym sezonie meczu na własnym stadionie Chemik mierzył się ze Startem Pruszcz. Podopieczni Arkadiusza Glazy nie mieli większych problemów z pokonaniem rywala.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla chemików, którzy już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. Po małym zamieszaniu piłka szczęśliwie trafiła do Tomasza Bruskiego, a ten głową skierował ją do siatki. Przez większość I połowy to bydgoszczanie prowadzili grę i stworzyli sobie kilka okazji do podwyższenia prowadzenia. Start nastawił się na grę z kontry i kilka razy zmusił do wysiłku Mariusza Taterę. Ten jednak nie dał się zaskoczyć.

Drugą połowę zespół Arkadiusza Glazy rozpoczął podobnie jak pierwszą. Po akcji duetu Kacper Tuszyński - Jędrzej Florek ten pierwszy pokonał bramkarza Startu. Po chwili kolejnego gola strzelił Bruski i było już 3:0.

Do końca spotkania Chemik przeważał i zagrażał bramce przyjezdnych. Wyniku jednak nie zmienił. Ta sztuka, mimo kilku prób, nie udała się też Startowi.

Za tydzień w ostatnim meczu sezonu bydgoszczanie zagrają ze Spójnią Białe Błota.

29. kolejka klasy okręgowej
Chemik Bydgoszcz - Start Pruszcz 3:0

Tomasz Bruski (2), Kacper Tuszyński

Chemik: Tatera (77' Pruss) - Płoszaj, Żurawski, Szurgot, Grodzki, Tuszyński (73' Lengling), Lewandowski (69' Krajewski), Zaworski, Wojciechowski, Florek (61' Jarzembowski), Bruski.

Polonia 1912- Chemik 0:3