Unia rozbita w II połowie

• autor: seba.t., 2013-06-08 21:51

7 goli w 45 minut? Hat-trick w 15? Gol bramkarza? To wszystko zobaczyć można było dziś na Glinkach.

Chemicy po raz kolejny zmuszeni byli wyjść w odmienionym ustawieniu. Na środku obrony grać musiał Filip Żurawski, a kontuzje wykluczyły z gry Bartosza Rudzińskiego i Krzysztofa Szkaradka. Po urazie wrócił za to Patryk Wojciechowski, a opaskę kapitana założył Mariusz Tatera.

Pierwsza połowa nie zwiastowała takiego festiwalu bramek. Bydgoszczanie oddali kilka strzałów, dobre okazje mieli Patryk Zaworski i Tomasz Bruski, lecz Yauheni Tajkevich pozostał niepokonany.

W drugiej połowie worek z bramkami rozwiązał się. W 51. minucie Jędrzej Florek podążył prawą stroną boiska, dograł do Wojciechowskiego, a ten otworzył wynik meczu. 10 minut później chemicy niemal skopiowali akcję, Florek znowu dośrodkował z prawej strony, a Wojciechowski nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Dwie minuty później niezdecydowanie bramkarza wykorzystał Maciej Jarzembowski, który uprzedził go i pierwszy trącił piłkę. Ta powoli wtoczyła się do siatki. Tę pierwszą strzelaninę zakończył ten, który ją zaczął - Wojciechowski. Po raz kolejny dostał dobre podanie i sprzed bramki skierował piłkę do siatki.

Przez kolejne 20 minut działo się niewiele. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 4:0, chemicy po raz kolejny zafundowali kibicom nietypowe emocje. Najpierw bramki zdobyli Filip Żurawski i Damian Tokarski, co nie zdarza się często. W ostatniej minucie sfaulowany w polu karnym został Mateusz Krajewski. Piłkę na 11. metrze ustawił Mariusz Tatera i ustalił wynik meczu na 7:0. "Na szczęście mam takich kumpli, jak Lewy i Jarza, którzy powierzyli mi tego karnego. Ja sam chyba bym się nie odważył" - mówił nasz bramkarz.

Za tydzień Chemik rozegra ostatni mecz w tym sezonie na własnym boisku - w sobotę o 17 podejmie zespół Starta Pruszcz.

CHEMIK - Unia Wąbrzeźno 7:0
Patryk Wojciechowski (3), Maciej Jarzembowski, Filip Żurawski, Damian Tokarski, Mariusz Tatera (k)

Chemik: Tatera - Płoszaj, Żurawski, Szurgot, Grodzki - Tuszyński (68' Krajewski), Lewandowski, Zaworski, Wojciechowski (68' Tokarski)- Bruski (55' Jarzembowski), Florek (75' Pięta).

Chemik- Unia Swarzędz 1:4