Dramat w Kończewicach

• autor: seba.t., 2013-06-02 20:34

W zaległym meczu 18. kolejki klasy okręgowej Chemik mierzył się z Cyklonem Kończewice, ostatnim dotąd zespołem tabeli. Bydgoszczan można było uznać za faworytów spotkania, lecz pogląd ten został boleśnie zweryfikowany.

Pierwsze kilka minut meczu nie zwiastowało, że chemicy będą mieli takie problemy z rywalem. Po jednej z akcji groźny strzał oddał Jędrzej Florek, a bramkarz zmuszony był przerzucić piłkę nad poprzeczką. Strzał 24-letniego napastnika przez długi czas był jedynym wartym odnotowania zdarzeniem pod bramką gospodarzy. Miejscowi doszli do głosu i raz po raz zagrażali bramce Mariusza Tatery. Bramkarz dobrze interweniował po rzucie rożnym i w sytuacji sam na sam, lecz przy trzeciej próbie nie miał już nic do powiedzenia. Stracona bramka nie wpłynęła na chemików, którzy nadal prezentowali się bardzo słabo. W rezultacie Cyklon strzelił drugiego gola i sytuacja bydgoszczan była już bardzo skomplikowana. Dopiero wówczas podopieczni Arkadiusza Glazy zaczęli choć trochę przypominać zespół z poprzednich meczów. Po dobrym podaniu Patryka Zaworskiego piłka trafiła do Tomasza Bruskiego, a ten po raz 10 w tym sezonie skierował ją do siatki.

Wynikiem 2:1 dla gospodarzy zakończyła się pierwsza połowa. W drugiej bydgoszczanie zdominowali rywali, ale niewiele z tego wynikało. Oddawali mało strzałów, a gdy już do nich dochodziło, były to uderzenia niecelne. Tak było po główce Florka, kiedy piłka odbiła się od poprzeczki. Cyklon tworzył sobie dużo groźniejsze okazje i tylko Mariuszowi Taterze chemicy zawdzięczają, że nie przegrali kilkoma bramkami. W ostatniej akcji meczu mogli jeszcze wyrównać, ale po zamieszaniu w polu karnym defensorom udało się wybić piłkę.

Po tym spotkaniu bydgoszczanie utrzymali siódmą lokatę. Przed nimi jeszcze trzy spotkania i warto nie zaprzepaścić wypracowanego wiosną dorobku.

Cyklon Kończewice – Chemik 2:1
Tomasz Bruski

Chemik: Tatera – Żurawski, Pięta (75' Lewandowski), Szurgot, Płoszaj (64' Ozner) – Jarzembowski, Szkaradek, Zaworski, Tuszyński (68' Tokarski) – Bruski, Florek (84' Bonk)

Czarni- Chemik 0:7