Gryf bez szans!

• autor: seba.t., 2013-05-18 21:48

Piłkarze Chemika w pełni zrehabilitowali się za środową porażkę z Naprzodem Jabłonowo i pokonali Gryfa Sicienko. Gospodarze sobotniego meczu zostali przez bydgoszczan wypunktowani i nie mieli wiele do powiedzenia.

Mecz rozpoczął się od ataków obydwu drużyn. Skuteczniejsi byli jednak chemicy. W 12. minucie Filip Żurawski dograł piłkę do Jędrzeja Florka, a ten wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Od momentu utraty bramki gospodarze ruszyli do bardziej zdecydowanych ataków, ale to chemicy tworzyli sobie groźniejsze sytuacje. W jednej z nich Florek wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale tym razem to golkiper okazał się lepszy. W 38. minucie nie miał już jednak nic do powiedzenia. Florek wpadł w pole karne, podał do Szkaradka, a ten bez problemu podwyższył na 2:0.

W drugiej połowie gospodarze spuścili z tonu. Rezultatem tego był kolejny gol Szkaradka. Początkowo chemicy przeważali i tworzyli sobie raz po raz kolejne sytuacje. Z czasem dostosowali się do Gryfa i również zaczęli grać słabiej. W końcówce od utraty gola uratował ich Mariusz Tatera.

Mecz zakończył się wynikiem 3:0 i Chemik odniósł zasłużone zwycięstwo. W najbliższą sobotę zagra z Olimpią II.

26. kolejka klasy okręgowej
Gryf Sicienko - CHEMIK 0:3

Krzysztof Szkaradek (2), Jędrzej Florek

Chemik: Tatera - Grodzki, Szurgot, Rudziński, Płoszaj - Jarzembowski (70' Tokarski), Zaworski, Żurawski (82' Krajewski), Wojciechowski - Szkaradek (66' Tuszyński), Florek (62' Kacprzak).

Żółta kartka: Kacprzak, Jarzembowski

Chemik- Koral Dębnica 1:1