statystyki szczegółowe

Aktualności

Słabo i bez punktów

• autor: seba.t., 2013-05-15 19:35

W zaległym meczu 17. kolejki klasy okręgowej Chemik przegrał z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie 0:2. Chemicy zagrali słabo i goście zasłużenie zdobyli trzy punkty,

Naprzód od samego początku przeważał i stłumił bydgoszczan, którzy długo nie mogli wejść w mecz. Przez pierwsze 20 minut brakowało jednak klarownych sytuacji. Dopiero w 24. minucie po indywidualnej akcji Jędrzej Florek zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka zatrzymała się na poprzeczce.

Chwilę później Naprzód wyprowadził akcję prawą stroną, a Bartosz Rudziński starał się przeciąć dośrodkowanie. Wślizgiem trafił w piłkę, którą następnie złapał Mariusz Tatera. Sędzia odgwizdał zagranie od swojego zawodnika i nakazał rzut wolny pośredni. Przyjezdni dobrze rozegrali stały fragment i po strzale Patryka Jaworskiego w róg bramki objęli prowadzenie.

Po tej bramce gra była wyrównana, lecz tuż przed przerwą goście dobili Chemika. Po interwencji Rudzińskiego sędzia podyktował rzut karny. Mariusz Tatera wybronił jedenastkę, po chwili również dobitkę, ale przy drugiej był już bez szans. Pytanie co w tym czasie robili jego koledzy i dlaczego nie podbiegli, aby wybić piłkę.

W drugiej połowie bydgoszczanie przejęli inicjatywę, ale niewiele z tego wynikało. Próbowali m.in. Jędrzej Florek i rezerwowy Damian Tokarski, ale ich strzały były niecelne. Wynik się nie zmienił i Naprzód wygrał 2:0.

W sobotę Chemik zagra w Sicienku z Gryfem.