Elana pewnie pokonana

• autor: seba.t., 2013-05-11 14:49

W meczu 25. kolejki klasy okręgowej Chemik podejmował Elanę II Toruń. Niespodzianki nie było i bydgoszczanie odnieśli zasłużone zwycięstwo.

W składzie zabrakło niespodzianek i Arkadiusz Glaza wystawił do gry stałą jedenastkę podstawowych zawodników. W pierwszych 20. minutach meczu jego podopieczni spisywali się bardzo dobrze, lecz nie mogli trafić do bramki. Niecelne strzały oddali Tomasz Bruski, Michał Kacprzak i Jędrzej Florek. Ten pierwszy miał jeszcze jedną, wyborną okazję do zmiany wyniku, ale po jego główce piłka uderzyła jedynie w poprzeczkę.

Bruski, który w ostatnich dwóch meczach zdobył cztery bramki, tym razem nie powiększył swojego strzeleckiego dorobku. Po jednym ze startów do piłki naciągnął miesień dwugłowy i musiał opuścić boisko. Zastąpił go Jędrzej Florek. Rezerwowy dobrze wywiązał się ze swojej roli i wpłynął na sytuację na boisku, która powoli zaczęła się wymykać chemikom spod kontroli. Po rajdzie z prawej strony boiska został sfaulowany w polu karnym. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a karnego na bramkę zamienił Krzysztof Szkaradek.

W I połowie goście tylko raz zmusili Mariusza Taterę do wysiłku, ale bydgoski bramkarz nie dał się pokonać. W końcówce Patryk Wojciechowski mógł jeszcze podwyższyć na 2:0, lecz w sytuacji sam na sam strzelił prosto w bramkarza.

Co nie udało się skrzydłowemu, uczynił w 53. minucie Florek. Wykorzystał nieporozumienie bramkarza przyjezdnych z obrońcą i dobił piłkę do pustej bramki. Po chwili w ten sam sposób gola kontaktowego strzelił Artur Rawski. Filip Żurawski nie zrozumiał się z Mariuszem Taterą i zawodnik rezerw skutecznie to wykorzystał. Nie minęło jednak 120 sekund, a już było 3:1 - po dograniu Michała Kacprzaka swoją drugą bramkę zdobył Krzysztof Szkaradek.

W 67. minucie podobnej do Szkaradka sztuki dokonał Florek, również po asyście Kacprzaka. W kolejnych minutach bydgoszczanie mieli jeszcze kilka okazji, m.in. sam na sam Damiana Tokarskiego czy Florka, ale wyniku nie udało się zmienić - Chemik odniósł pewne zwycięstwo 4:1.

W środę bydgoszczanie zagrają w zaległym meczu z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie.

Chemik Bydgoszcz - Elana II Toruń 4:1
bramki: Krzysztof Szkaradek, Jędrzej Florek (po 2)

Chemik: Tatera - Żurawski, Szurgot, Rudziński, Grodzki, Kacprzak (69' Tokarski), Lewandowski (63' Zaworski), Tuszyński (75' Krajewski), Wojciechowski, Szkaradek, Bruski (18' Florek).

Polonia 1912- Chemik 0:3