Z nieba do piekła

• autor: seba.t., 2013-05-05 20:33

W niedzielnym meczu 24. kolejki klasy okręgowej Chemik mierzył się z niepokonaną dotąd Chełminianką Chełmno. Bydgoszczanie spisali się bardzo dobrze, lecz w ostatnich minutach to Chełminianka zachowała więcej koncentracji.

W wyjściowej jedenastce zawieszonego Damiana Lewandowskiego zastąpił Patryk Zaworski. W początkowych fragmentach meczu to gospodarze zdecydowanie przeważali i byli drużyną lepszą. Kilka razy od utraty gola swój zespół uratował Mariusz Tatera. Bydgoszczanie również byli blisko objęcia prowadzenia. Radosław Grodzki dośrodkował z rzutu rożnego, a piłka zmierzała wprost do bramki. W ostatniej chwili wybił ją obrońca.

Po trzydziestu minutach gry miejscowi nieco spuścili z tonu, a do głosu doszli podopieczni Arkadiusza Glazy. Szybko zostało to udokumentowane. Bartosz Rudziński dograł z rzutu wolnego, piłkę strącił Patryk Wojciechowski, a Tomasz Bruski skierował ją do siatki.

Do końca pierwszej połowy Chełminianka usiłowała wyrównać, jednak nie dało to oczekiwanego efektu. Początek drugiej części meczu należał za to do Chemika, który raz po raz atakował bramkę rywala. Następnie gra znowu się nieco wyrównała, a to dało powody do radości gospodarzom. W 81. minucie sędzia podyktował rzut karny dla nich, po chwili zamieniony na bramkę.

Lider tabeli nie ruszył jednak za ciosem, a chemicy szybko to wykorzystali. Jędrzej Florek wyszedł sam na sam z bramkarzem i pięknym lobem dał prowadzenie swojej drużynie.

Kto myślał, że bydgoszczanie tego już z rąk nie wypuszczą, był w błędzie. Po kilku minutach gospodarze przeprowadzili kolejną skuteczną akcję i wyrównali. W ostatniej akcji spotkania wykorzystali brak koncentracji w bydgoskich szeregach i strzelili zwycięskiego gola.

Po tym spotkaniu dobiegła końca seria sześciu zwycięstw Chemika. W następnym spotkaniu zespół Arkadiusza Glazy zmierzy się z Elaną II Toruń.

CHEMIK – Chełminianka Chełmno 2:3
bramki: Tomasz Bruski, Jędrzej Florek

Chemik: Tatera – Jarzembowski, Rudziński, Szurgot, Grodzki – Kacprzak (71' Tokarski), Zaworski (75' Florek), Tuszyński, Wojciechowski – Szkaradek, Bruski (87' Płoszaj).

autor: ~daras 2013-05-06 11:50:57

avatar W OKREGOWCE BEZ ZMIANY-CHELMINIANKA PANY!

Czarni- Chemik 0:7