Rywal bez szans - Chemik znowu zwycięski

• autor: seba.t., 2013-05-01 21:22

W środowym meczu 23. kolejki klasy okręgowej Chemik podejmował rezerwy świeckiej Wdy, Strażakiem Przechowo. Goście nie mieli większych szans w tym starciu, a świetnie spisał się Tomasz Bruski.

Trener Glaza z konieczności przesunął Macieja Jarzembowskiego na prawą obronę, a na jego miejscu umieścił Michała Kacprzaka. Wszystko to spowodowane było zawieszeniem Filipa Żurawskiego.

Mecz mógł się rozpocząć idealnie dla bydgoszczan. Tomasz Bruski wyszedł sam na sam z bramkarzem, lecz strzelił prosto w niego. W kolejnych minutach chemicy prowadzili grę, lecz niewiele z tego wynikało.

W 37. minucie Krzysztof Szkaradek wykonywał rzut rożny. Zagrał na drugi słupek, tam piłkę podbił Bartosz Rudziński, najlepiej pod bramką odnalazł się Bruski i strzelił pierwszego gola w tym meczu.

Trzy minuty później to goście umieścili piłkę w siatce, ale jak się okazało, napastnicy przyjezdnych byli na spalonym. Na przerwę bydgoscy zawodnicy zeszli więc z prowadzeniem 1:0.

Po przerwie Bruski udowodnił, że jest w bardzo dobrej formie strzeleckiej i dołożył jeszcze dwie bramki, obie po asystach Krzysztofa Szkaradka. Przy pierwszej spory udział miał też Patryk Wojciechowski, a przy drugiej ładnym podaniem popisał się Damian Tokarski.

Strażak odpowiedział tylko jednym golem byłego piłkarza Chemika, Mateusza Kordowskiego. Na więcej gości nie było stać i zespół Arkadiusza Glazy wygrał 3:0 po hat-tricku Tomasza Bruskiego. Było to 6 zwycięstwo Chemika z rzędu.

CHEMIK - Strażak/Wda II Przechowo 3:1
Tomasz Bruski 37' 55' 70' - Mateusz Kordowski 89'

Chemik: Tatera - Jarzembowski, Szurgot, Rudziński, Grodzki - Kacprzak (62' Tokarski), Tuszyński (78' Krajewski, Lewandowski (62' Zaworski), Wojciechowski - Szkaradek - Bruski (73' Florek).

Żółta kartka: Damian Lewandowski

Statystyki:
strzały (celne): 9 (5) - 9 (3)
spalone: 3 - 3
faule: 10 - 9
rzuty rożne: 7 - 2

autor: ~mustang 2013-05-02 00:15:38

avatar Gdyby nie Tatera mogło by być gorzej. Brawo Chemik!!!!!!;)

Chemik- Gryf 3:1