Żurawski: Klub mile mnie zaskoczył

• autor: seba.t., 2013-03-17 20:50

7 lat temu Filip Żurawski odchodził z Chemika, jeszcze jako junior, do Zawiszy. Kilka tygodni temu oficjalnie wrócił na Glinki. Jakie są jego wrażenia po powrocie? Jak wspomina grę w Noteci Łabiszyn? Na te i inne pytania odpowiedział w udzielonym dla naszej strony wywiadzie.

Jeszcze w zeszłym roku wróciłeś do Chemika. Dlaczego zdecydowałeś się na ten krok i jakie są Twoje pierwsze wrażenia?
Filip Żurawski: Zdecydowałem się przyjść do Chemika, ponieważ chciałem zmienić otoczenie. Dwa i pół roku, które spędziłem w Łabiszynie, zaliczam do udanych, lecz przyszedł czas na coś nowego. Powrót do Chemika mile mnie zaskoczył. Od mojego odejścia wiele się zmieniło pod względem szkoleniowym. Nowe szatnie, sztuczna murawa i organizacja klubu pozwalają trenować w dobrych warunkach.

W sparingach byłeś ustawiany na wielu pozycjach. Na której z nich czujesz się najlepiej?
Zgadza się, jestem ustawiany na wielu pozycjach. To pewnie ze względu na to, że trener Glaza na początku jeszcze nie znał mnie dobrze i chciał sprawdzić zarówno w środku obrony, jak i pomocy. Najlepiej czuję się na w obronie, bo właśnie tam grałem w juniorach Zawiszy oraz w IV lidze w Noteci. Jeśli będę miał jednak grać gdzie indziej, to uszanuję decyzję trenera i będę dawał z siebie wszystko, aby pomóc drużynie.

Dlaczego w 2006 roku odszedłeś z Chemika do Zawiszy?
Odszedłem z Chemika, gdyż Zawisza gwarantował mi wówczas lepsze warunki i szkołę średnią. Moja gra tam opierała się na występach w lidze wojewódzkiej, mistrzostwach Polski oraz drużynie rezerw.

Następnie trafiłeś do Łabiszyna.
Występy  w Noteci wspominam bardzo dobrze. Byłem podstawowym zawodnikiem IV-ligowej drużyny i czułem się tam jak w domu. Zarząd, piłkarze i kibice tworzyli jedną wielką rodzinę, której ja też byłem częścią. Na pewno chciałbym zagrać jeszcze kiedyś w Łabiszynie, kto wie, może mi sie to uda.

Za Wami okres sparingów. Jak go ocenisz?
Mecze kontrolne oceniam na plus, gdyż większość z nich wygraliśmy. Nie można jednak zapomnieć, że były też porażki, z których musimy jak najszybciej wyciągnąć wnioski.

Rozgrywki ligowe wznowicie za niemal tydzień. Chęć gry o punkty jest już pewnie bardzo duża.
Nie mogę się już doczekać ligi. Nie dość, że od września nie zagrałem żadnego ligowego spotkania, to teraz będę jeszcze występował w nowej drużynie.  Motywacja jest więc podwójna.

Rozmawiał Sebastian Torzewski

Chemik-Cuiavia 1:1