Pracowity tydzień juniorów młodszych

• autor: seba.t., 2013-02-01 21:36

Juniorzy młodsi (1996) przygotowują się do rozgrywek ligi makroregionalnej. W czwartek do Bydgoszczy zawitała Polonia Warszawa, a weekend podopieczni Tomasza Galasińskiego spędzą w Łodzi, grając z ŁKS-em i Widzewem.

Drugie miejsce na koniec rundy jesiennej dało rocznikowi 1996 prawo do gry w lidze makroregionalnej. Pierwszy etap przygotowań odbył się już w listopadzie, gdy zespół trenera Galasińskiego wspólnie z rok młodszymi kolegami zawitał do Warszawy i sprawdził się w rywalizacji z Legią Warszawa.

Ten rok młodzi chemicy rozpoczęli od meczów z lokalnymi rywalami. W pierwszym spotkaniu pokonali rówieśników z Gwiazdy 4:2, a w ostatnią niedzielę 7:2 seniorów Piasków Bydgoszcz.

Znacznie cięższym zadaniem był mecz z juniorami młodszymi Polonii Warszawa. Spotkanie rozegrane w trzech tercjach po 30 minut było bardzo wyrównane i niełatwo było wskazać przeważający zespół. Ostatecznie to jednak przyjezdni okazali się lepsi i wygrali 3:1. Bramkę dla chemików zdobył powołany tego samego dnia na konsultację szkoleniową reprezentacji U-16 Michał Borecki.

Zespół Tomasza Galasińskiego nie będzie miał wiele czasu do odpoczynku. Już jutro wyjedzie do Łodzi, gdzie rozegra trzy spotkania. W sobotę z ŁKS-em oraz Widzewem. Z tym drugim zespołem rozegra jeszcze rewanż w niedzielę.

Start ligi makroregionalnej zaplanowano na 23-24 marca.

Czytaj też na chemikbydgoszcz.pl

Wda- Chemik 4:2