Całkowita dominacja i zasłużone zwycięstwo - relacja

• autor: seba.t., 2012-11-03 14:57

W meczu 15. kolejki Chemik Bydgoszcz pokonał Spójnię Białe Błota 5:1. Chemicy dominowali przez większość spotkania i dopiero w końcówce oddali inicjatywę gościom, co zakończyło się honorowym golem.

W wyjściowej jedenastce pojawili się zawodnicy, którzy z reguły stanowią o sile Chemika, niespodzianek nie było. Zabrakło oczywiście Bartosza Rudzińskiego, który pauzował już ostatni mecz za kartki otrzymane w spotkaniu z Olimpią II. Na środku obrony wybiegł za to Paweł Ozner, którego ostatnio również brakowało.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla chemików. Już w 4. minucie po akcji Macieja Jarzembowskiego piłkę do siatki skierował Michał Kacprzak. Spójnia, wyraźnie rozbita na początku spotkania, szybko pozwoliła sobie strzelić drugą bramkę. Znowu w pole karne dośrodkował Jarzembowski, piłka ponownie odbiła się od kilku zawodników, a gola zdobył Tomasz Bruski.

Do końca I połowy chemicy kompletnie zdominowali rywali i jeszcze kilka razy zagrozili ich bramce. Z dystansu próbował Bruski (prosto w bramkarza), a niecelnie uderza Kacprzak. Najbliżej podwyższenia rezultatu był jednak Patryk Wojciechowski, który w idealnej sytuacji uderzył obok słupka. Co nie udało się skrzydłowemu, uczynił Bruski. W ostatniej akcji I części meczu Kacprzak dograł w pole karne, a jego partner z ataku podwyższył na 3:0.

W przerwie za narzekającego na uraz pleców Damiana Lewandowskiego wszedł Patryk Zimny. II połowę bydgoszczanie rozpoczęli od mocnego uderzenia. Już w 48. minucie w sytuacji sam na sam znalazł się Wojciechowski. Tym razem okazji nie zmarnował i było 4:0. Na piątego gola nie trzeba było długo czekać. W 55. minucie wprowadzony chwilę wcześniej Jędrzej Florek zdobył ostatnią bramką dla bydgoszczan.

Po tym trafieniu tempo gry znacznie osłabło, a Chemik oddał inicjatywę. Za narzekającego na uraz Dominika Ostrowskiego wszedł Dominik Pruss. Dla 16-letniego bramkarza był to debiut w zespole seniorów. Młody golkiper kilka razy spisał się bardzo dobrze i bronił w trudnych sytuacjach, lecz czystego konta nie udało mu się zachować. W 81. minucie po rzucie rożnym do piłki doszedł Piotr Szurgot i zdobył honorową bramkę.

W doliczonym czasie gry na 6:1 mógł podwyższyć Maciej Jarzembowski. Rozgrywający bardzo dobre spotkanie kapitan BKS-u przebiegł na pełnej szybkości niemal całe boisko i minął kilku rywali. Akcję zakończył ładnym strzałem, lecz jeszcze lepiej spisał się Mariusz Tatera, broniąc uderzenie.

Pewne zwycięstwo na pewno doda wiary w siebie chemikom, którzy za tydzień zmierzą się z Rol.Ko Konojady. Czy wezmą rewanż za porażkę w pierwszej kolejce? Jeśli zagrają tak jak przez większość meczu ze Spójnią, mają na to duże szanse.

Chemik Bydgoszcz - Spójnia Białe Błota 5:1

Bramki:
1:0 Michał Kacprzak 4'
2:0 Tomasz Bruski 10'
3:0 Tomasz Bruski 45'
4:0 Patryk Wojciechowski 48'
5:0 Jędrzej Florek 55'
5:1 Piotr Szurgot 82'

Chemik: Ostrowski (74' Pruss)- Trzeciak, Ozner, Kaniecki, Płoszaj, Jarzembowski, Tuszyński, Lewandowski (46' Zimny), Wojciechowski (70' Bonk), Kacprzak (53' Florek), Bruski.

Spójnia: Tatera - Kalinowski, Gołata (46'  Kłoszewski), Szurgot, Pawski, Grodzki, Krawczyk, Bogdziński, Gołębiewski (46' Włodarczyk), Cielasiński, Karolak.

autor: ~eeee 2012-11-03 20:51:51

avatar Ostry szykuj się na ławkę :Dhahaha