Z Grudziądza punktów nie wywieźli - relacja

• autor: seba.t., 2012-10-14 18:35

W niedzielnym meczu z Olimpią II Chemik przegrał 0:1. Zwycięską bramkę zdobył Maciej Rogalski, a w drużynie gospodarzy pojawiło się też kilku innych zawodników pierwszego zespołu.

W porównaniu do poprzedniego meczu z Gryfem Sicienko w pierwszym składzie doszło aż do pięciu zmian. W bramce tradycyjnie stanął Dominik Ostrowski. Dwie roszady nastąpiły w linii defensywy. Nieobecnego z powodów osobistych Pawła Oznera zastąpił Grzegorz Kaniecki, który w środku obrony zagrał z Bartoszem Rudzińskim. Na bokach trener Arkadiusz Pruss postawił na Kamila Trzeciaka i Krzysztofa Płoszaja. Na ławce zasiadł Albert Maciejewski. Wymieniona dwójka miała współpracować z bocznymi pomocnikami, czyli Patrykiem Wojciechowskim i Kacprem Tuszyńskim. Do walki w środku pola zostali wytypowani Patryk Zaworski i Damian Lewandowski, a linię napadu stworzyli Tomasz Bruski i Patryk Zimny. W osiemnastce poza Oznerem zabrakło również Michała Kacprzaka (powody osobiste), Damiana Tokarskiego (złamana ręka) i Macieja Jarzembowskiego (uraz pachwiny). Warto zaznaczyć, że na ławce rezerwowych znalazło się dwóch debiutantów: Tomasz Krygier (rocznik 1994) i Mateusz Krajewski (1995). Ten drugi wszedł na boisko na ostatnie dziesięć minut spotkania.

Bardzo silny skład wystawiła Olimpia. Trener rezerw w pierwszej jedenastce postawił aż na ośmiu zawodników z kadry pierwszego zespołu w tym trzech, którzy w sobotę grali w meczu I ligi z Kolejarzem Stróże.

Pierwsza połowa w naszym wykonaniu była bardzo słaba. Z trudem stwarzaliśmy sobie sytuacje bramkowe, a jeżeli już do tego dochodziło, to nie niosły one realnego zagrożenia dla rywala. Nic nie dawały również uderzenia z dystansu, które były zbyt słabe, by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Zespołem zdecydowanie lepszym w tej części spotkania była Olimpia. Gospodarze napędzani przez zawodników z pierwszego zespołu przeprowadzili wiele akcji ofensywnych. Na nasze szczęście byli jednak albo nieskuteczni w wykończeniu, albo brakowało im koncentracji w końcowej fazie akcji, albo bronił świetnie dysponowany Ostrowski. Nasz bramkarz nie miał jednak nic do powiedzenia w 38. minucie i musiał skapitulować po indywidualnej akcji Macieja Rogalskiego.

Druga odsłona spotkania wyglądała w naszym wykonaniu dużo lepiej. Olimpia dalej stwarzała sobie sytuacje strzeleckie, ale my co najmniej im dorównaliśmy. Największym pechowcem został bez wątpienia Kaniecki, który po stałych fragmentach gry raz trafił w poprzeczkę, a raz w słupek. Idealnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał też Wojciechowski, którego kapitalnym prostopadłym podaniem obsłużył Zaworski. Na domiar złego w doliczonym czasie gry straciliśmy Rudzińskiego, który ujrzał czerwoną kartkę za faul na rywalu. Naszego kapitana czekają co najmniej trzy mecze dyskwalifikacji - dwa za czerwoną kartkę oraz jeden za czwartą żółtą kartkę w sezonie (Rudziński we wcześniejszej fazie meczu otrzymał żółtą kartkę, a w końcówce bezpośrednią czerwoną).

Olimpia II Grudziądz - CHEMIK BYDGOSZCZ  1:0 (1:0)

Bramka:
Maciej Rogalski 38'

Skład:
Dominik Ostrowski – Kamil Trzeciak, Bartosz Rudziński, Grzegorz Kaniecki, Krzysztof Płoszaj – Kacper Tuszyński, Patryk Zaworski, Damian Lewandowski (58’ Mateusz Szwaracki), Patryk Wojciechowski – Tomasz Bruski (58’ Jędrzej Florek), Patryk Zimny (81’ Mateusz Krajewski)

Żółte kartki:
Bruski, Rudziński