Remis z rezerwami Elany - relacja

• autor: seba.t., 2012-09-30 18:26

W meczu 10. kolejki klasy okręgowej Chemik zremisował z Elaną II 1:1. Jedynego gola dla bydgoszczan zdobył Bartosz Rudziński.

Po dwóch meczach w ustawieniu 4-5-1 wróciliśmy do klasycznego 4-4-2. W bramce tradycyjnie stanął Dominik Ostrowski. W formacji obronnej po raz pierwszy w tym sezonie od początku zagrał Krzysztof Płoszaj, który pojawił się na prawej stronie. Na lewej flance wybiegł Albert Maciejewski, a w środku partnerem Bartosza Rudzińskiego był tym razem Paweł Ozner, który zastąpił Grzegorza Kanieckiego. W środku pola piłką operwali Damian Lewandowski i Kacper Tuszyński, którym po bokach pomagali Maciej Jarzembowski i Patryk Wojciechowski. W linii ataku do osamotnionego ostatnio Michała Kacprzaka dołączył Tomasz Bruski.

Pierwsza połowa w wykonaniu naszej drużyny nie wyglądała dobrze. Na boisku przeważała Elana, a nam z trudem przychodziło konstruowanie akcji ofensywnych. Na domiar złego po dwóch kwadransach gry urazu pachwiny nabawił się Jarzembowski, którego zastąpił Damian Tokarski. Kiedy dochodziło do tej zmiany przegrywaliśmy już 0:1. Bramka dla gospodarzy padła po akcji środkiem pola i była konsekwencją niezdecydowania i złego ustawienia naszych zawodników. Ostrowski nie miał przy strzale nic do powiedzenia.

Na drugą połowę wyszliśmy ze zdecydowanie lepszym nastawieniem. Po bezbarwnych w naszym wykonaniu pierwszych 45 minutach, wreszcie pojawiło się zaangażowanie i walka o każdą piłkę. Efektem tego była bardzo ostra gra z obydwu stron. Wielokrotnie dochodziło do spięć pomiędzy piłkarzami. Zawodnicy Chemika ujrzeli w drugiej części spotkania aż pięć żółtych kartek. Bramka wyrównująca padła po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Wojciechowskiego. Piłkę do siatki głową skierował Rudziński. Poza tym najlepsze okazje do zdobycia kolejnych goli stworzyliśmy w końcówce, a nie wykorzystali ich Tokarski i Kacprzak. Należy jednak dodać, że również Elana mogła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W tym przypadku kapitalnymi interwencjami ratował nas Ostrowski.

Elana II Toruń - CHEMIK BYDGOSZCZ  1:1 (1:0)
25' - Rudziński 47'

Skład: Dominik Ostrowski - Albert Maciejewski (60' Grzegorz Kaniecki), Paweł Ozner, Bartosz Rudziński, Krzysztof Płoszaj, Patryk Wojciechowski, Kacper Tuszyński, Damian Lewandowski (68' Patryk Zaworski), Maciej Jarzembowski (32' Damian Tokarski), Tomasz Bruski (60' Jędrzej Florek), Michał Kacprzak

Żółte kartki: Lewandowski, Wojciechowski, Maciejewski, Rudziński, Tokarski