Lewandowski: Jak wygramy z Chełminianką, zagramy o awans

• autor: seba.t., 2012-09-18 21:48

D. Lewandowski przygodę z Chemikiem zaczął od pięknego gola ze Startem Warlubie. Tydzień temu zaliczył trzy asysty, a w niedzielę sam dwa razy trafił do siatki. Wczoraj udzielił pierwszego wywiadu dla naszego portalu. Jak ocenia dotychczasowe mecze i zapatruje się na kolejne?

Redakcja: Za Wami mecz ze Strażakiem/Wdą II. Chyba możesz być zadowolony po tym spotkaniu.
Damian Lewandowski: Jestem zadowolony, że wygraliśmy ten mecz. Po wysokim zwycięstwie z Drwęcą nie mogliśmy dać sobie podciąć skrzydeł. Choć prowadziliśmy 3:0 i wydawało się, że trzy punkty przyjdą nam niezwykle łatwo to jednak było zupełnie inaczej. Rozluźniliśmy się, rywal doprowadził do stanu 3:2 i zrobiło się nerwowo. Na szczęście pod koniec pierwszej połowy znów odskoczyliśmy na dwie bramki. Po przerwie wiedzieliśmy, że przeciwnik będzie chciał odrobić straty i zaatakuje, dzięki Bogu strzelił nam tylko jedną bramkę i zainkasowaliśmy trzy punkty.

W ostatnich tygodniach jesteś w bardzo dobrej formie. Zanotowałeś dwa gole i trzy asysty. Jest jakiś powód tak dobrej dyspozycji?
Dużo trenuję i są tego efekty. Coraz bardziej rozumiem się też z kolegami na boisku i liczę, że to wszystko z czasem będzie jeszcze lepiej wyglądało. Również duża w tym zasługa trenera, który drugi mecz z rzędu wystawił mnie w ataku, a tam czuję się najlepiej.

Jak trafiłeś do Chemika?
Jestem wychowankiem BKS-u, ostatni raz na dużych boiskach grałem 4-5 lat temu. Potem występowałem w szóstkach piłkarskich. Znajomi mnie namawiali, żebym zaczął gdzieś grać, no i udało im się mnie przekonać (śmiech).

Po słabszym początku rozgrywek teraz wydaje się, że złapaliście wiatr w żagle. Można mówić o powrocie do walki o awans?
To prawda, na początku sezonu zgubiliśmy kilka punktów,. Wydaję mi się jednak, że w każdym meczu byliśmy lepsi i stwarzaliśmy sobie więcej okazji niż nasi przeciwnicy, ale nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Teraz nasza skuteczność znacznie się poprawiła, w dwóch meczach strzeliliśmy 9 goli i zdobyliśmy 6 punktów, forma zdecydowanie wzrosła, miejmy nadzieję, że w najbliższym meczu będzie równie wysoka i odniesiemy kolejne zwycięstwo. Wtedy będziemy mogli mówić o powrocie do walki o awans.

Wspomniałeś o najbliższym meczu. Waszym rywalem będzie najlepsza dotąd w lidze Chełminianka. Jak zapatrujesz się na te spotkanie?
Jestem dobrej myśli, wierzę w to, że jesteśmy w stanie wygrać każdy mecz. Jak już wspomniałem nasza forma wzrosła i jeżeli w najbliższych meczach będziemy równie skuteczni, to rywalom ciężko będzie odebrać nam punkty.

Dziękuję za wywiad i życzę powodzenia w sobotę.
Dziękuję.

Rozmawiał Sebastian Torzewski