statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka z Legią

• autor: seba.t., 2012-09-05 19:59

W meczu 6. kolejki Chemik przegrał z Legią Chełmża 0:1. Gol padł pod koniec I połowy, a w drugiej Dominik Ostrowski obronił karnego.

Chemikom spotkanie nie układało się od samego początku. Drużyna była rozkojarzona i zupełnie nie nawiązała do swojej postawy z poprzedniej kolejki, kiedy to gładko pokonała Pomorzanina Serock 3:0. Dość powiedzieć, że pierwsze sytuacje bramkowe podopieczni Arkadiusza Prussa zaczęli stwarzać dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Po rzucie rożnym minimalnie niecelnie główkował Kamil Trzeciak, uderzenie Tomasza Bruskiego z poza pola karnego wybronił bramkarz Legii, a kapitalnego podania Damiana Tokarskiego nie wykorzystał Patryk Zimny, który uderzył z woleja ponad bramką. Swoją sytuację wykorzystała natomiast Legia. Bramka dla chełmżan padła po błędzie naszej obrony, która nieupilnowała zawodnika gospodarzy w polu karnym - miał on wystarczająco dużo czasu, by przyjąć piłkę i uderzyć z około 12 metrów. Na nic zdała się próba interwencji Dominika Ostrowskiego.

Drugą połowę Chemik zaczął od podwójnej zmiany. Tomasza Bruskiego i Patryka Wojciechowskiego zastąpili Michał Kacprzak i Kacper Tuszyński. Niestety, nie poprawiło to obrazu gry chemików. W 70.minucie Tuszyński faulował w polu karnym wychodzącego na czystą pozycję po kontrataku zawodnika gospodarzy. Sędzia wskazał na "wapno". Pokonać z 11 metrów nie dał się jednak Ostrowski, który dał sygnał kolegom, że ten mecz nie jest jeszcze przegrany. W grze Chemika niewiele się jednak zmieniło. Najlepszą sytuację do wyrównania miał Trzeciak, który nie trafił jednak czysto w piłkę głową. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla Legii. W sobotę o godzinie 12:00 na Glinkach chemicy podejmą Drwęcę Golub-Dobrzyń.