Porażka z Unią - relacja z meczu

• autor: seba.t., 2012-08-25 21:48

W meczu 4. kolejki Chemik przegrał z Unią Wąbrzeźno 2:3. Do przerwy to bydgoszczanie prowadzili 1:0. Bramki zdobyli Kacper Tuszyński i Patryk Zimny, obaj po asystach Tomasza Bruskiego.

Spotkanie od początku było bardzo wyrównane z minimalną przewagą gospodarzy. Unici osłabli po pierwszych dwudziestu miutach, a w tym czasie bardzo pewnie grała dwójka naszych środkowych obrońców Bartosz Rudziński i - po raz pierwszy na tej pozycji w Chemiku - Grzegorz Kaniecki. Chemicy stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji, a najbliżej strzelenia bramki byli Mateusz Szwaracki i Tomasz Bruski. W 41. minucie wreszcie dla Chemików zaświeciło słońce. Po pięknej akcji i rozegraniu piłki przez Damiana Lewandowskiego i Tomasza Bruskiego, z podania tego ostatniego bramkę zdobył zachowujący zimną krew w polu karnym przeciwnika Kacper Tuszyński. Do końca połowy Chemicy dominowali i rozbudzli nadzieje przed drugą połową.

Początek drugiej odsłony spotkania zaczął się dobrze dla gości i nic nie zapowiadało nadchodzącego dramatu. W 67. minucie znakomitą sytuację zmarnował Maciej Jarzembowski. Po tej sytuacji dla Chemika zatrzęsła się ziemia i potwierdziła się reguła, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. W 68. minucie po rzucie wolnym i bramce strzelonej głową pada wyrównanie. Niestety, 74. i 77. minuta to kolejne trudne momenty dla Chemików i po dwóch kontrach gospodarzy było już 3:1. Goście jednak podnieśli głowy i po znakomitym dośrodkowaniu Bruskiego, akcję wykończył Patryk Zimny. Do końca zawodnicy Chemika starali się wyrównać, jednak Unici grający na czas nie pozwolili na zbyt wiele. Za tydzień na Glinki przyjeżdża Pomorzanin Serock i czas na rehabilitację. Tym bardziej, że w  dwóch ostatnich meczach Chemicy mimo złych wyników nie byli słabsi od swoich przeciwników.

Chemik: Ostrowski - Trzeciak, Rudziński, Kaniecki, Ozner - Jarzembowski, Tuszyński (87' Bonk), Lewandowski, Tokarski (78' Zimny) - Bruski, Szwaracki (64' Smerliński)

Bramki:
41' 0:1 Tuszyński wykorzystuje sytuację sam na sam po podaniu Bruskiego
68' 1:1 dośrodkowanie z rzutu wolnego, niepewne wyjście Ostrowskiego i przegrana walka w powietrzu przez obrońcow daje Unii remis
74' 2:1 prostopadła piłka między obrońców i zawodnik Unii jest szybszy od naszych obrońców oraz uprzedza Ostrowskiego
77' 3:1 idywidualne błędy obrońców doprowadzają do utraty trzeciej bramki po strzale z kilku metrów
81' 3:2 Zimny wykańcza uderzeniem głową centrę Bruskiego z prawego skrzydła

autor: ~jnj 2012-08-26 01:42:31

avatar panowie mial byc awans!;[

autor: ~gość 2012-08-26 09:01:04

avatar łubu dubu łubu dubu niech żyje nam prezesik klubu i jest awans

autor: ~anonim 2012-09-01 13:56:26

avatar jaki awans ! :-0,jedynie zostaje walka o utrzymanie w V lidze,ale tak poważniej Panowie grający i nie grający( trenerka ,zarząd) trzeba pomyśleć czy nie czas się obudzić.Nikt nie mówił ,że będzie łatwo ale wstydu już chyba jest na to.

Chemik- Notecianka 1:0