statystyki szczegółowe

Aktualności

Górnik lepszy od Chemika

• autor: seba.t., 2011-08-20 17:31

Górnik Konin pokonał w meczu 3 kolejki Chemika Bydgoszcz 1:0. Była to druga porażka bydgoszczan w tym sezonie. Poniżej szczegóły.

Goście do meczu przystąpili bez swojego kontuzjowanego snajpera w I składzie, Pawła Błaszczaka (rozpoczął na ławce), ale z pomocą fanów, którzy zjawili się na stadionie przy ul. Glinki 79. Od początku to Górnik miał nieznaczną przewagę. W pierwszych minutach miał 3 rzuty rożne, ale nic z nich nie wynikło. W 23 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Maciej Adamczewski. Zaskoczył tym uderzeniem Dominika Ostrowskiego i piłka wpadła do siatki. Do końca I części gry koninianie atakowali, ale bydgoska defensywa nie dała się już oszukać.

II połowa była już bardziej wyrównana. Przez długi czas przewagę miał Chemik. Jednak to goście stwarzali groźniejsze sytuacje. Podopieczni trenera Banaszaka dwukrotnie trafiali w słupek. Okazje mieli też bydgoszczanie, ale wyrównać się nie udało i druga porażka w sezonie stała się faktem.

Najbliższa okazja do rehabilitacji już w środę. Chemicy zagrają w Świeciu z Wdą.

Chemik ProNatura 0:1 Górnik Konin
0:1 Maciej Adamczewski 23'

Chemik: Ostrowski - Nalaskowski (67 Kaniecki), Wojda, Rudziński (87 Polaszewski), Sarnowski- Smerliński (46 Prejs), Kardasz, Tuszyński, Tokarski (75 Wojciechowski)- Florek, Biernacki