8 bramek w deszczowym sparingu

• autor: seba.t., 2011-07-27 22:34

Piłkarze Chemika rozegrali dziś kolejny sparing. Zmierzyli się ze wzmocnionym zawodnikami Wdy, Strażakiem Przechowo. Mimo, że podopieczni trenera Prussa dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ostatecznie przegrali.

W barwach Strażaka zagrał były piłkarz Chemika, obecnie reprezentujący Wdę, Mateusz Kordowski. Na środku obrony pokazał się też Dawid Paczkowski, będący przez ostatnie dwa sezony podporą bydgoskiej defensywy. Grał też wychowanek Chemika, Dawid Raszka.
Mecz zaczął się od ataków gospodarzy. Dobrą okazję miał Jędrzej Florek, który sprytnym zwodem zwiódł obrońcę, ale bramkarza pokonać się nie udało. Potem dwa razy przed szansą zdobycia bramki stanął Rafał Biernacki. Raz strzelił niecelnie, a raz górą był goalkeeper. W 17 minucie udało się Florkowi. Na pełnej szybkości doszedł do prostopadłego podania i strzelił wślizgiem obok bramkarza. Graczy Strażaka, dotychczas jakby uśpiony, stracona bramka wyraźnie zmotywowała. Wyrównali już po chwili, wykorzystując niepewna wybicia bydgoskiej obrony. Prowadzenie dla Chemika mógł odzyskać Biernacki. Damian Tokarski posłał fantastyczną piłkę z lewego skrzydła, wprost na głowę napastnika. "Hoti" strzelił jednak nad bramką. Remisem zakończyła się pierwsza połowa.
Na samym początku drugiej Strażak strzelił bramkę. Ta strata znacznie zmobilizowała Chemików. Już po chwili wyrównał środkowy obrońca Dawid Kolenda. Następnie bardzo ładną bramkę zdobył Patryk Wojciechowski. Na 4:2 mógł podwyższyć Patryk Zimny. Dostał perfekcyjne podanie, dobrze przyjął piłkę i był sam na sam z bramkarzem. Zdecydował się na ładny techniczny strzał, który okazał się niecelny.  Ta sytuacja zemściła się i to aż trzy razy. W ciągu ostatnich 20 minut gracze Strażaka wyrównali i strzelili jeszcze dwie bramki, dzięki czemu mecz skończył się wynikiem 5:3 dla Strażaka.

Chemik ProNatura 3:5 Strażak Przechowo

1:0 Florek 17'
1:1                         21'
1:2                         49'
2:2 Kolenda 53'
3:2 Wojciechowski 57'
3:3                         70'
3:4                         80'
3:5                         85'

Chemik:
I połowa: Poraziński, Osiński, Maciejewski, Wojda, Polaszewski, Tokarski, Kardasz, Tuszyński, Smerliński, Florek, Biernacki
II połowa: Poraziński, Nalaskowski, Zaworski, Kolenda, Konecki, Borkowski, Dudzik, Kaniecki, Wojciechowski, Zimny, Czesiński.

Chemik- Sparta Brodnica 1:1